Data publikacji: 14 października 2017 r. 18:20
Ostatnia aktualizacja: 14 października 2017 r. 18:20

Pogoń Szczecin - KPR Kobierzyce 28:23 (14:12)

Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Cebula 6, Nosek 6, Zawistowska 5, Bancilon 4, Noga 4, Marcikova 1, Janas 1, Blazević 1. Koprowska, Kochaniak, Gadzina, Senderkiewicz.

Piłkarki ręczne Pogoni odniosły trzecie, a zarazem najbardziej efektowne zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Pierwsza połowa początkowo nie przebiegała pod dyktando szczecinianek.

Przyjezdne zaskoczyły Pogoń skuteczna gra i przez kilka minut prowadziły. Efektowne interwencje bramkarki Wawrzynkowskiej, skuteczne kontry Zawistowskiej i dobra dyspozycja rzutowa Nosek pozwoliła gospodyniom przejąć inicjatywę i odskoczyć na kilka bramek.

Przewaga ta stopniała tuż  przed przerwą, ale po zmianie stron KPR przez sześc minut nie zdobył bramki i Pogoń znów odskoczyła na pięć goli. Szczecinianki za sprawa dobrej i skutecznej gry Cebuli i Bancilon nie pozwoliły rywalkom odrobić już strat.

Pięć minut przed końcem meczu Pogoń prowadziła już 27:20 i wydawało sie, że pierwszy raz w sezonie złamie barierę 30 bramek, ale w ostatnim fragmencie gry szczecinianki już tylko raz trafiły do siatki KPR. (woj)