Piłka ręczna. Sensacja w Lublinie, Pogoń wygrała z mistrzem

Data publikacji: 16 maja 2018 r. 21:08
Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2018 r. 21:08

Superliga piłkarek ręcznych: MKS Perła Lublin - SPR Pogoń Szczecin 24:26 (13:18). Najwięcej bramek dla Pogoni zdobyły: Cebula, Nosek i Zawistowska - po 4.

W zaległym meczu i swoim przedostatnim w tym sezonie, szczecinianki sprawiły ogromną niespodziankę, wygrywając na wyjeździe z nowo koronowanym mistrzem Polski.

Nasz zespół świetnie rozpoczął spotkanie, prowadząc 2:0, 4:1, a nawet w 15 minucie aż siedmioma bramkami (12:5) i do przerwy wyraźnie górował nad lubliniankami.

Po przerwie Perła zaczęła jednak odrabiać straty i po kwadransie II połowy był remis 20:20, a po kolejnych trzech minutach lublinianki prowadziły 22:21. Nasz zespół zmobilizował się jednak i w dramatycznej końcówce zwyciężył dwoma golami.©℗ (mij)