środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń z licencją na przyszły sezon

Piłka nożna. Pogoń z licencją na przyszły sezon

Piłka nożna. Pogoń z licencją na przyszły sezon
Data publikacji: 2018-05-15 21:45
Wywietleń: 909 327723

Wszystkie zespoły występujące obecnie w ekstraklasie - w tym Pogoń Szczecin - otrzymały licencję na kolejny sezon - zdecydowała Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na kilka z nich, ale z wyłączeniem szczecińskiego klubu nałożono nadzory finansowe lub infrastrukturalne.

- Jakość i kompletność przedstawianych informacji była generalnie na bardzo wysokim poziomie i za to chcemy kluby pochwalić – powiedział Przewodniczący Komisji Krzysztof Rozen, cytowany w oficjalnym komunikacie PZPN.

Nadzorem finansowym objęto Śląsk Wrocław, Koronę Kielce, Lechię Gdańsk, Wisłę Kraków i Wisłę Płock, a infrastrukturalnym - Górnika Zabrze i Wisłę Kraków. Ponadto Wisła Płock będzie musiała zapłacić grzywnę w wysokości 30 tysięcy zł.

Okazuje się zatem, że nadzór infrastrukturalny dostały kluby z nowymi stadionami, a nie było z tym kłopotu w przypadku Pogoni, która jako jedna z nielicznych wciąż występuje na mocno przestarzałym, ale wciąż spełniającym licencyjne kryteria obiekcie.

Komisja przyznała również licencje na rozgrywki Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) na sezon 2018/19 wszystkim klubom, które już zakwalifikowały się do europejskich pucharów lub mają na to jeszcze szansę. (par)

Fot. R. Pakieser

 

Trwający sezon ekstraklasy zakończy się w niedzielę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”