Piłka ręczna. Sandra przegrała w karnych

Data publikacji: 17 kwietnia 2019 r. 20:22
Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2019 r. 20:22

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: SANDRA SPA POGOŃ Szczecin - SPR STAL Mielec 29:29 (14:15) k. 2:4

POGOŃ: Zapora, Bartosik, Teterycz - Bosy 6, Krysiak 5, Rybski 4, Jedziniak 3, Zaremba 3, Wąsowski 2, Krupa 2, Biernacki 2, Horiha 1, Matuszak 1, Miłek, Fedeńczak, Jońca

Pierwszy mecz w grupie spadkowej (punkty zdobyte w zasadniczej części sezonu już się nie liczą) rozpoczął się od bardzo nerwowej gry z obu stron, a pierwsza bramka padła dopiero w 7 minucie, gdy Wilk pokonał Zaporę.

Szczecinianie na prowadzenie wyszli w 10 minucie (4:3), by po kolejnym golu je podwyższyć, ale mielczanie szybko odrobili straty i wyrównana pierwsza połowa toczyła się z ich niewielką przewagą.

Po zmianie stron Sandra zdołała wyrównać (15:15), ale później goście wyraźnie zdominowali szczecinian, prowadząc na niespełna dziesięć minut przed końcem pięcioma golami (26:21). W końcówce Pogoń jednak przyspieszyła i w 59 minucie Rybski zdobył kontaktową bramkę (28:29), a na sekundę przed końcem Jedziniak wyrównał. W rzutach karnych lepsi byli jednak mielczanie... ©℗ (mij)