Piątek, 26 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Sandra wygrała w Głogowie

Data publikacji: 02 kwietnia 2019 r. 20:07
Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia 2019 r. 20:07

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: SPR CHROBRY Głogów - SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 25:28 (13:14)

POGOŃ: Bartosik, Zapora - Zaremba 5, Krysiak 5, Krupa 4, Rybski 4, Bosy 3, Biernacki 3, Jedziniak 2, Matuszak 1, Wąsowski 1, Fedeńczak, Jońca, Miłek, Mróz

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego podopieczni Rafała Białego zrobili swoim sympatykom miłą niespodziankę i w meczu w Głogowie, w którym nie byli uważani za faworyta w walce z wyżej notowanym rywalem, odnieśli cenne zwycięstwo. Dzięki trzem zdobytym punktom, szczecinianie zapewnili sobie 12. miejsce w tabeli bez względu na wynik środowego meczu Stali Mielec z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Chrobry rozpoczął optymistycznie od prowadzenia 2:0, ale już w 6 minucie szczecinianie wyrównali na 4:4, a po chwili wygrywali 5:4 i już do samego końca nie oddali przewagi, choć do przerwy była ona nieznaczna.

Drugą połowę Pogoń rozpoczęła od mocnego uderzenia i w 39 minucie miała już 6-bramkową przewagę (20:14). Później głogowianie zdołali nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ale zasłużone zwycięstwo Sandry nie było w końcówce zagrożone.

Zakończyła się zasadnicza część sezonu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, a w drugim etapie Sandra SPA Pogoń Szczecin walczyć będzie o utrzymanie w Grupie Spadkowej. Zanim jednak rozpoczną się te rozgrywki, nastąpi przerwa na potrzeby reprezentacji Polski.

Z zawodników szczecińskiego klubu uznanie w oczach selekcjonerów znalazł jedynie bramkarz Marek Bartosik, który powołany został do kadry B. ©℗ (mij)