środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Sandra bez kadrowiczów

Piłka ręczna. Sandra bez kadrowiczów

Piłka ręczna. Sandra bez kadrowiczów
Data publikacji: 2017-08-08 17:46
Wywietleń: 993 287582

Po powrocie z Kalisza z IV międzynarodowego turnieju Szczypiorno Cup 2017, w którym zajęli 7. miejsce, piłkarze ręczni Sandry SPA Pogoń Szczecin poniedziałek mieli wolny, a od wtorku wznowili treningi w Szczecinie, przygotowując się do kolejnych przedsezonowych turniejów.

Podczas najbliższego weekendu w piątek i sobotę zagrają w Głogowie, a 18 i 19 sierpnia wystartują w Memoriale im. Leona Walleranda w Gdańsku.

Nasz zespół, pod wodzą nowego trenera Piotra Frelka, trenuje obecnie bez trzech kadrowiczów. Brakuje dwóch reprezentantów Polski juniorów, Dawida Krysiaka oraz nowo pozyskanego z SMS Gdańsk Marka Bartosika. Przebywają oni na mistrzostwach świata w Gruzji, gdzie Polska w ostatniej chwili zastąpiła wycofaną z rywalizacji Wenezuelę.

Brakuje także niewiele od nich starszego, pozyskanego przed miesiącem 21-letniego reprezentanta Iranu Amina Yusefinezhada, który obecnie przebywa na obozie z kadrą swojego kraju.

I tak na razie nie mógłby jeszcze przyjechać do Polski, bo jest w trakcie załatwiania wizy, co – jak nas poinformował rzecznik prasowy Pogoni Marek Kaczyński – powinno zostać pomyślnie załatwione pod koniec sierpnia.

Przed akcesem do naszego klubu irański rozgrywający występował już w Europie w zespole znanego trenera Lino Cervara, czyli w Metalurgu Skopje.

Z zespołem Sandry SPA trenują natomiast nowi bramkarze, Sebastian Zapora (Azoty Puławy) i Marcin Teterycz (Żagiew Dzierżoniów). Z wypożyczenia do HSV Insel Usedom wrócił Patryk Biernacki, ze Stali Gorzów przyszedł wychowanek Kusego Szczecin Seweryn Gryszka, a z SMS-u Gdańsk oprócz wspomnianego wcześniej M. Bartosika, także Konrad Koselski.

Z klubu odeszło zaś 6 podstawowych zawodników: Michal Bruna (HC Banik Karvina), Edin Tatar (MKS Kalisz), Kiryl Kniazeu (MKS Kalisz), Bartosz Konitz (VFL Eintracht Hagen) oraz Tomasz Grzegorek i Paweł Matkowski.

W pierwszym terminie Sandra SPA Pogoń nie otrzymała licencji na grę w zawodowej PGNiG Superlidze, ale po uzupełnieniu niewielkich braków w dokumentacji, licencję naszemu klubowi przyznano, o czym oficjalnie poinformował komisarz ligi Piotr Łebek.

W nowym sezonie w superlidze grać będzie 16 drużyn podzielonych w sezonie zasadniczym na 2 grupy. Szczecinianie wystąpią w Pomarańczowej z Orlenem Wisłą Płock, Azotami Puławy, KPR Gwardią Opole, Wybrzeżem Gdańsk, SPR Stalą Mielec, Piotrkowianinem Piotrków Tryb. i beniaminkiem MKS-em Kalisz.

W przypadku remisów nie będzie już dogrywek, lecz od razu rzuty karne. Za zwycięstwo będą 3 pkt., za wygraną w karnych – 2 pkt., a za porażkę w karnych – 1 pkt. Punkty bonusowe przydzielane będą za zwycięstwo w meczu tej samej grupy (co może dać łącznie 4 pkt. lub po rzutach karnych 3 pkt.). Runda finałowa pozostaje bez zmian. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy