Piłka ręczna. Baltica ograła lidera

Data publikacji: 2016-11-16 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-18 11:28
Wywietleń: 983 172953

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin pokonały przed własną publicznością niepokonaną dotąd drużynę Vistalu Gdynia 24:19 (9:12). Był to rewanż za półfinałowy play off z poprzedniego sezonu, który też zakończył się wygraną szczecinianek.

Vistal przyjechał do Szczecina, jako jedyna w Polsce niepokonana drużyna. Wygrała dotąd wszystkie dziewięć spotkań. Od początku było jasne, że mecz rozstrzygnie się w grze defensywnej. Jedna i druga drużyna straciły dotąd najmniej goli.

Pierwsza połowa potwierdziła, że gdynianki będą trudnym przeciwnikiem, a zdobywanie bramek stanowić może nie lada problem. Przyjezdne przed 10 minutą objęły trzybramkowe prowadzenie i do końca pierwszej połowy utrzymywały wyraźną przewagę.

Po zmianie stron sytuacja na parkiecie nie zmieniała się. Na 20 minut przed końcem gdynianki wciąż prowadziły różnicą trzech goli (13:16), ale od tamtej pory nastąpił całkowity zwrot sytuacji.

Szczecinianki przez pozostałe 20 minut straciły zaledwie trzy gole, a zdobyły ich aż 11. Lepiej wytrzymały mecz kondycyjnie, miały bardziej wartościowe dublerki. Żadna z zawodniczek nie zdobyła więcej jak trzy gole co świadczy o tym, że akcenty strzeleckie były rozdzielone równo na wiele piłkarek. (par)

Pogoń Baltica Szczecin – Vistal Gdynia 24:19 (9:12)

Bramki dla Baltiki zdobyły: Kochaniak – 3, Bancillon – 3, Zimny – 3, Gadzina – 3, Zawistowska – 3, Szczecina – 2, Cebula – 2, Królikowska – 2, Koprowska – 2, Noga – 1.

I połowa: 5 min. - 0:1, 10 min. - 3:6, 15 min. - 6:8, 20 min. - 7:10, 25 min. - 7:11, 30 min. - 9:12.

II połowa: 35 min. - 10:14, 40 min. - 13:16, 45 min. - 17:16, 50 min. - 18:18, 55 min. - 20:18, 60 min. - 24:19.