Piłka ręczna. Kolejna porażka Pogoni

Data publikacji: 10 listopada 2022 r. 06:48
Ostatnia aktualizacja: 10 listopada 2022 r. 09:25

Piłkarze ręczni Sandra SPA Pogoni przegrali wyjazdowy mecz w PGNiG Superlidze z MMTS Kwidzyn i "umocnili" się na ostatnim miejscu w tabeli. Do swojego środowego rywala tracą już w tabeli osiem punktów.

MMTS Kwidzyn - Sandra SPA Pogoń Szczecin 27:22 (14:7)

Pogoń: Wiunyk, Arsenic, Jagodziński - Krysiak 4, Krupa 1, Czerkaszenko 1, Starcevic 4, Zalewski 1, Polok 4, Krok 6, Kapela 1, Nowak, Wiśniewski, Mitruczuk, Wrzesiński, Markowski

Pierwsza połowa meczu w Kwidzynie przebiegała wyraźnie pod dyktando gospodarzy. Po dziesięciu minutach było 3:0, a rzutu karnego w drużynie Pogoni nie wykorzystał Dawid Krysiak. MMTS kontrolował przebieg wydarzeń, a goście byli nieskuteczni oraz wolno rozgrywali piłkę w ofensywie, często uderzając z nieprzygotowanych pozycji. Dopiero w 13. minucie zespół ze Szczecina zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Po przerwie Pogoń poprawiła swoją grę, mając w zwyczaju odrabianie strat z pierwszej połowy. Na bliższy kontakt z zespołem gospodarzy nie pozwolił jednak Michał Potoczny, który zdobył kilka ważnych bramek dla ekipy MMTS-u. Jeszcze w 50. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 21:17, ale w końcówce meczu niewiele się już zmieniło. W zespole Pogoni należy wyróżnić bramkarza Maksyma Wiunyka i Patryka Kroka, który bezbłędnie wykonywał rzuty karne.