wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Gadzina wraca do zdrowia

Piłka ręczna. Gadzina wraca do zdrowia

Piłka ręczna. Gadzina wraca do zdrowia
Data publikacji: 2016-07-30 16:54
Wywietleń: 724 146444

Reprezentacyjna skrzydłowa Pogoni Baltica Szczecin Joanna Gadzina powoli wraca do zdrowia. Wciąż przechodzi intensywną rehabilitację, ale na zgrupowaniu w Wałczu rozpoczęła już treningi biegowe i pozbyła się kul i buta ortopedycznego.

Poprzedni sezon był dla 24-letniej zawodniczki pełen emocji. W drużynie Pogoni Baltica rozgrywała swój pierwszy sezon i momentalnie stała się wiodącą zawodniczką w teamie Adriana Struzika.

Jej pełna ekspresji gra na skrzydle zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski i udziałem w mistrzostwach świata, w których Polki zajęły wysokie czwarte miejsce. Joanna Gadzina swój udział w turnieju zaliczyła w sposób śladowy, ale sam fakt zakwalifikowania się do ekipy był już jej sporym osiągnięciem.

Nasza skrzydłowa walnie przyczyniła się do wygrania przez drużynę Pogoni Baltica rozgrywek ligowych w sezonie zasadniczym. Gdyby nie jej kontuzja w pierwszym półfinałowym meczu play off z Vistalem Gdynia, to z całą pewnością szanse szczecinianek na tytuł mistrzowski byłyby dużo większe.

- Najważniejsze jest to, że już chodzę bez kul i bez specjalnego buta ortopedycznego. Z dnia na dzień jest coraz lepiej, powoli noga wraca do normalnego funkcjonowania - mówi reprezentacyjna skrzydłowa. - Minęły dopiero trzy miesiące od mojej kontuzji. Najwcześniej po takim urazie, jeśli wszystko dobrze idzie, wraca się do normalnego treningu po pół roku, ale na razie o tym nie myślę. Skupiam się na każdym dniu rehabilitacji, a do gry wrócę wtedy, jak będę już w pełni zdrowa i gotowa do gry, aby pomóc drużynie w walce o jak najwyższe cele w tym sezonie.

Okres rekonwalescencji powinien się zakończyć w listopadzie lub grudniu. Ostateczną decyzję co do jej powrotu na parkiet podejmie sztab medyczny Pogoni Baltica. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy