Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Baltica ze srebrnym medalem

Data publikacji: 15 maja 2016 r. 16:57
Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2016 r. 13:26

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin wywalczyły srebrny medal mistrzostw Polski. W czwartym meczu play off o mistrzostwo Polski przegrały w Lublinie z miejscowym Selgrosem po meczu pełnym walki, emocji i determinacji, w którym przez większą część meczu prowadziły.

Selgros prowadził na początku 2:1, ale po 10 minutach przegrywał już 4:7. Szczecinianki przez ponad 40 minut utrzymywały przewagę trzech, lub czterech goli. Najwyżej prowadziły nawet różnicą pięciu bramek – 21:16. Nie potrafiły wtedy zniechęcić miejscowych, które cały czas goniły wynik i na 5 minut przed końcem wyszły na jednobramkowe prowadzenie.

Na minutę przed końcem Baltica po rzucie Nogi doprowadziła jeszcze do wyrównania 25:25, ale nie zdołały doprowadzić choćby do dogrywki.

Najsilniejszym punktem w szczecińskim zespole była bramkarka Płaczek i świetnie spisująca się w ataku Bancilon. W drużynie gości było jednak zbyt mało atutów, by zostać mistrzyniami Polski.

Drużyna Pogoni Baltica zasłużyła jednak na wielkie słowa uznania, prowadziła walkę do samego końca, ale zabrakło w końcówce sił.

Szczecinianki co roku poprawiają się o jedną lokatę. Przed dwoma laty zajęły czwarte miejsce, przed rokiem trzecie, a w obecnym drugie.

Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin 27:25 (12:15).

Gole dla Pogoni Baltica zdobyły: Bancilon – 11, Koprowska – 2, Sabała – 2, Jaszczuk – 2, Królikowska – 2, Głowińska – 2, Szczecina – 1, Zimny – 1, Zawistowska – 1, Noga – 1.

I połowa: 5 min. - 2:2, 10 min. - 4:7, 15 min. - 7:8, 20 min. - 10:12, 25 min. - 11:13, 30 min. - 12:15.

II połowa: 35 min. - 15:18, 40 min. - 16:19, 45 min. - 16:20, 50 min. - 20:22, 55 min. - 23:24, 60 min. - 27:25.