poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Frekwencja spadła drastycznie

Piłka ręczna. Frekwencja spadła drastycznie

Piłka ręczna. Frekwencja spadła drastycznie
Data publikacji: 2015-12-03 18:17
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1504 45077

Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin rozegrali w obecnym sezonie sześć spotkań przed własną publicznością (nie licząc meczu w europejskich pucharach). Łącznie spotkania te zgromadziły około 6,5 tys kibiców. Średnio to 1 085 widzów na jedno spotkanie.

To zdecydowanie mniej, niż w poprzednim sezonie, kiedy drużyna spisywała się lepiej i działał syndrom nowej hali. Średnia widzów spadła drastycznie. W poprzednim sezonie wynosiła prawie 2 tys na jedno spotkanie.

Najwyższą frekwencję zanotowano podczas premierowego spotkania z Vive Kielce, kiedy przyszło 3,7 tys widzów. W poprzednim sezonie najniższa frekwencja w całym sezonie wyniosła 1,4 tys widzów. To więcej, niż średnia na jedno spotkanie w obecnym sezonie.

Z pewnością duży wpływ na taki stan rzeczy miał fakt, że piłkarze ręczni Pogoni coraz częściej występują w starej hali przy ul. Twardowskiego, gdzie mecz może oglądać kilkaset osób.

Spadek liczby kibiców jest jednak niepokojący. Średnia widzów na jedno spotkanie jest niższa od średniej w rozgrywkach całej Superligi. Szczecin znacznie ustępuje takim miastom, jak Kielce, czy Płock, które gromadzą średnio we własnych halach powyżej 2,5 tys fanów na jedno spotkanie, ale także takim ośrodkom, jak: Głogów, Mielec, Kwidzyń i Lubin.

W miastach tych nie ma bardziej komfortowych hal, drużyny grają na podobnym, albo gorszym poziomie od Pogoni, każda w mniejszych ośrodkach, ale mimo to zainteresowanie męską piłką ręczną jest większe.

Tylko pięć miast posiadających drużyny w męskiej Superlidze gromadzi średnią poniżej 1 tys na mecz i które tym samym ustępują Pogoni Szczecin. To Opole, Legionowo, Puławy, Zabrze i Wrocław. ©℗ (p)

 

Komentarze

lolek
Bo cały plan wszystkim rozwala Chemik Police, one na AZOTACH robią co chcą. Inne drużyny trenują w hali rozgrzewkowej - np. koszykarze przez to grają tak jak na wyjeździe bo nie mają obrzucanych koszy, ręczni też nie czują dobrze dystansu i wolą grac i trenować na Twardowskiego. Proste hala dla zespołu z Polic
2015-12-04 08:31:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy