Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Efektowny koniec sezonu

Data publikacji: 17 maja 2017 r. 20:02
Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2017 r. 20:02

Superliga piłkarek ręcznych: POGOŃ BALTICA Szczecin - ENERGA AZS Koszalin 31:24 (17:11)

POGOŃ BALTICA: Płaczek, Krupa, Wawrzynkowska - Królikowska 9, Blazević 6, Jaszczuk 5, Zawistowska 3, Zimny 2, Noga 2, Szczecina 2, Costa 1, Koprowska 1.

Efektownie zakończyły rozgrywki superligi piłkarki ręczne Pogoni Baltica. W ostatnim spotkaniu sezonu pokonały akademiczki z Koszalina i ukończyły zmagania ligowe na piątej pozycji. Tytuł mistrza Polski zdobył Vistal Gdynia, a po latach dominacji w kraju, bez medalu kończy sezon Selgros Lublin.

W Szczecinie gra toczyła się bez presji wyniku. Pogoń Baltica i Energa AZS już wcześniej straciły medalowe szanse, a wynik derbowego pojedynku nie miał żadnego znaczenia dla układu tabeli. Oba zespoły postawiły zatem na grę ofensywną, czego efektem było 55 zdobytych bramek.

Mecz niemal cały czas kontrolowały szczecinianki. Przyjezdne tylko na początku dotrzymywały kroku Pogoni. Przez kolejne 10 minut nie zdobyły jednak bramki i gospodynie odskoczyły na siedem goli.

Po przerwie podopieczne trenera Adriana Struzika kontrolowały przebieg meczu; przeprowadzały skuteczne kontry, celnie strzelały i z rytmu nie wybiła ich nawet groźnie wyglądająca kontuzja Blazević. Chorwatka do momentu zejścia z parkietu była najskuteczniejszą zawodniczką meczu. ©℗ (woj)