czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Derby na pożegnanie

Piłka ręczna. Derby na pożegnanie

Piłka ręczna. Derby na pożegnanie
Data publikacji: 2017-05-17 10:14
Wywietleń: 428 258953

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica rozegrają dziś ostatni mecz sezonu. W hali przy ul. Twardowskiego (godz. 17.45) zmierzą się z Energą AZS Koszalin. Mecz nie będzie miał żadnego wpływu na końcowy układ tabeli. Pogoń Baltica skończy rozgrywki na piątym, a akademiczki na szóstym miejscu.

Zdziesiątkowany kontuzjami szczeciński zespół nie zaliczy tegorocznego sezonu do udanych. Aktualne jeszcze wicemistrzynie Polski rozgrywki skończą na najniższej pozycjo od czterech lat. Zła passa rozpoczęta na początku tego roku trwa także w fazie finałowej.

Na dziewięć spotkań rozegranych z czołowymi zespołami superligi Pogoń Baltica wygrała tylko trzy. Ostatnie zwycięstwo podopieczne trenera Adriana Struzika odniosły na początku maja w Koszalinie gromiąc AZS 30:16. Nawet jednak tak imponujące zwycięstwo nie dało szczeciniankom nadziei na walkę o medale. 

Środowy mecz będzie pożegnalnym występem reprezentacyjnej bramkarki Adrianny Płaczek, która po kilu sezonach spędzonych w Pogoni Baltica przenosi się do ligi francuskiej. Barwy klubowe w nowym sezonie zmienia także Aleksandra Zimny, która wyjeżdża do Norwegii.

W szczecińskim klubie dojdzie jeszcze do kilku innych zmian kadrowych. Klub przedłużył kontrakty z siedmioma zawodniczkami z tegorocznego składu m.in. Brazylijką Moniky Bancilon i Chorwatką Valentiną Blazević. Pozyskał też dwie nowe bramkarki Martę Wawrzynkowską i Natalię Krupę, które już zadebiutowały w drużynie.

Po sezonie Pogoń Balticę wzmocni rozgrywająca Natalia Nosek i prawdopodobnie także dwie kolejne zawodniczki z Czech i Słowenii. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”