Piłka ręczna. Baltica wygrała sezon zasadniczy

Data publikacji: 02 marca 2016 r. 18:44
Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2016 r. 22:39

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica rozgromiły w ostatnim meczu rundy zasadniczej ekipę KPR Jelenia Góra 38:27 (17:14) i zapewniły sobie pierwsze miejsce przed fazą play off.

Oznacza to, że stać będą na uprzywilejowanej pozycji przed meczami decydującymi o podziale medali. W ewentualnym piątym meczu play off zawsze grać będą w roli gospodyń.

Szczecinianki z wygraniem meczu nie miały żadnych problemów. W miarę wyrównana była pierwsza połowa, ale nikt nie miał wątpliwości, że gospodynie zakończą mecz zwycięstwem.

Bramki dla zwyciężczyń zdobywało aż 13 zawodniczek, w tym Cebula, dla której były to pierwsze trafienia po długiej przerwie w grze spowodowanej uciążliwą kontuzją.

Pogoń Baltica Szczecin – KPR Jelenia Góra 38:27 (17:14).

Bramki dla Pogoni Baltica zdobyły: Królikowska – 6, Gadzina – 5, Bancilon – 5, Jaszczuk – 4, Stasiak – 3, Sabała – 3, Szczecina – 2, Koprowska – 2, Głowińska – 2, Kochaniak – 2, Cebula – 2, Noga – 1, Zawistowska – 1.

I połowa: 5 min. - 2:2, 10 min. - 5:4, 15 min. - 7:5, 20 min. - 10:8, 25 min. - 13:12, 30 min. - 17:14.

II połowa: 35 min. - 20:16, 40 min. - 23:18, 45 min. - 28:19, 50 min. - 32:21, 55 min. - 34:23, 60 min. - 38:27.