Piłka ręczna. Baltica bez argumentów

Data publikacji: 2017-01-28 19:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-28 19:07
Wywietleń: 784 208224

Drugiej z rzędu wysokiej porażki doznały piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin. Tym razem przegrały w derbowym meczu w Koszalinie z miejscową Energą 17:25 (6:12). To był drugi z rzędu mecz szczecinianek, w którym nie potrafiły przekroczyć granicy 20 zdobytych goli.

Bramki dla szczecinianek zdobyły: Królikowska – 7, Szczecina – 4, Kochaniak – 2, Jedziniak – 1, Jaszczuk – 1, Głowińska – 1, Bancilon – 1.

Porażka jest bolesna, ale z całą pewnością wpływ na to ma fatalna sytuacja kadrowa. Z różnych powodów trener Struzik praktycznie nie ma do dyspozycji zawodniczek rzucających zza strefy. W Koszalinie pauzowały: Stasiak, Zimny, Cebula, a także skrzydłowa Gadzina. Pole manewru było ograniczone i nic dziwnego, że drużynie gości brakowało argumentów w ataku pozycyjnym.

Przewaga miejscowych od samego początku była wyraźna, jednak szczególna dominacja nastąpiła pod koniec pierwszej i drugiej połowy. Wtedy miejscowe potrafiły wypracować wysoką przewagę. W drużynie szczecińskiej rolę egzekutorki przejęła na siebie skrzydłowa Królikowska, której dzielnie sekundowała obrotowa Szczecina. Nie było natomiast zupełnie zagrożenia zza strefy. (par)

I połowa: 5 min. - 1:1, 10 min. - 3:2, 15 min. - 6:3, 20 min. - 7:5, 25 min. - 9:6, 30 min. - 12:6.

II połowa: 35 min. - 12:8, 40 min. - 14:10, 45 min. - 17:12, 50 min. - 18:14, 55 min. - 21:17, 60 min. - 25:17.