sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Żyro i Izumisawa odchodzą z Pogoni

Piłka nożna. Żyro i Izumisawa odchodzą z Pogoni

Piłka nożna. Żyro i Izumisawa odchodzą z Pogoni
Data publikacji: 2019-05-17 09:23
Wywietleń: 670 391503

Michał Żyro i Jin Izumisawa nie będą w nowym sezonie piłkarzami Pogoni Szczecin. Temu pierwszemu kończy się okres wypożyczenia z angielskiego Wolverhampton i klub nie jest zainteresowany nowym kontraktem, natomiast Japończyk miał ważny kontrakt do końca 2021 roku. Obie strony doszły jednak do porozumienia i umowa przestaje obowiązywać.

Obaj piłkarze należeli do najbardziej doświadczonych w drużynie. Żyro ma 26 lat, Izumisawa jest o rok starszy. Żaden z nich nie wniósł do drużyny niczego pozytywnego. Obaj zdobyli zaledwie po jednej bramce. Żyro zagrał w jedenastu meczach, tylko w dwóch w wyjściowym składzie, łącznie na boisku przebywał przez 256 minut. Duże rozczarowanie.

- Żyro dobrze zintegrował się z drużyną – powiedział o piłkarzu trener Kosta Runjaic podczas piątkowej konferencji prasowej przed ostatnim meczem w sezonie z Cracovią. - Miał jednak pecha w kwestii zdrowia. Nie mógł przez to wejść w rytm oraz dojść do odpowiedniego stopnia przygotowania. Bardzo mocno pracował. Dokonał postępu. Jest w znacznie lepszej formie niż jakiś czas temu. Jego wyobrażenia na temat pobytu w Pogoni też pewnie w momencie przyjścia były inne. Kontuzje są częścią piłki.

Michał Żyro jest wychowankiem Legii Warszawa i jednym z kilku utalentowanych piłkarzy urodzonych w latach 1990-92, którzy wyjechali do zagranicznych klubów, tam się nie sprawdzali, ale po powrocie do Polski umieli znaleźć swoje miejsce i w nowych klubach brylowali. Mowa o Koseckim, Borysiuku, Łukasiku, Wolskim, czy Furmanie. Michałowi Żyro to się nie udało.

Izumisawa zagrał tylko w jednym meczu w roli zmiennika i zdobył nawet gola. Nie potrafił się z drużyną zasymilować. Nie znał żadnego obcego języka, trudno mu było zrozumieć grę zespołu i własna w nim rolę. Ponadto widać było po nim słabe zaangażowanie szczególnie widoczne podczas jego ostatniego występu w drużynie III-ligowych rezerw przeciwko rezerwom Lecha Poznań.

- Izumisawa starał się zintegrować z zespołem, ale bariera językowa okazała się nie do pokonania - podsumował pobyt w Szczecinie Japończyka szkoleniowiec. - Jest on dobrym zawodnikiem i sprawdziliśmy to. Było jasne, że potrzebuje czasu na aklimatyzację. Tego transferu dokonaliśmy także ze względu na sytuację z Delevem i FIFĄ. Wtedy było prawdopodobne, że dostaniemy zakaz transferowy. Jin był dostępny na rynku i mogliśmy go pozyskać. Nie było to duże ryzyko i dlatego spróbowaliśmy. Z czasem zobaczyliśmy, że on nie czuł się w pełni komfortowo. Także dlatego, że grał mało lub wcale. Inne miał oczekiwania. Zobaczył też, że tu gra się bardziej fizycznie. Próbował się dostosować, ale potrzeba na to więcej czasu. On w tym wieku chce grać i to zrozumiałe. Dlatego postanowiliśmy się rozstać. 

Żyro i Izumisawa dołączyli do Łukasza Załuski, Sebastiana Walukiewicza, Davida Niepsuja i Spasa Delewa, których również na pewno w przyszłym sezonie nie zobaczymy w drużynie Pogoni. Kosta Runjaic rozpoczął zatem czystkę w zespole prowadzoną w swoim stylu. Najsłabsze i najmniej wartościowe ogniwa są odrzucane, a ci najlepsi zostają sprzedawani. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie