czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zwycięski sparing Błękitnych bez Karmańskiego i Topolskiego

Piłka nożna. Zwycięski sparing Błękitnych bez Karmańskiego i Topolskiego

Piłka nożna. Zwycięski sparing Błękitnych bez Karmańskiego i Topolskiego
Data publikacji: 2020-01-18 16:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-18 16:01
Wywietleń: 569 438603

W swoim pierwszym tegorocznym sparingu, który odbył się w sobotę na Euroboisku przy ul. Ceglanej w Stargardzie, miejscowi II-ligowi Błękitni pokonali III-ligowy Bałtyk Koszalin. W meczu nie wystąpił Filip Karmański, który przebywa na tygodniowych testach w I-ligowym GKS-ie Jastrzębie.

BŁĘKITNI Stargard - BAŁTYK Koszalin 3:2 (2:1); 0:1 Forczmański (25), 1:1 Cywiński (36), 2:1 Sanocki (44), 2:2 Ziemann (58), 3:2 Mądrowski (73).

BŁĘKITNI: Rzepecki (46 Sasiak) - Sitkowski (46 Sawczak), Krawczun (46 Konopski), Ostrowski (68 Pelikan), Theus (46 Szrek) - Bednarski (46 Gawron), Cywiński (46 Purczyński), Łysiak (46 Nowak), Bochnak (70 Bednarski), Sanocki (46 Jałoszyński) - Paczuk (46 Mądrowski)

W pierwszej połowie mecz toczył się pod dyktando Błękitnych, którzy przez większą część spotkania prowadzili grę i stwarzali wiele sytuacji podbramkowych. Dwie z nich zostały zamienione na bramki, a na listę strzelców wpisali się Cywiński i Sanocki. Po przerwie na boisko wybiegł bardzo młody zespół Błękitnych. Szansę otrzymało wielu stargardzkich wychowanków, na co dzień grających w juniorach starszych i IV-ligowych rezerwach. Młodzi zawodnicy udowodnili, że warto w nich inwestować. Po ładnej zespołowej akcji młodzieżowców, wychowanków Sawczaka i Mądrowskiego, ten drugi wpisał się na listę strzelców zdobywając zwycięską bramkę dla Błękitnych. Bałtyk wykorzystał dwie sytuacje, w których po prostych błędach stargardzkich obrońców zdobył bramki po strzałach Forczmańskiego i Ziemanna.

W Błękitnych wystąpiło aż 11 młodzieżowców, a w śród nich 7 wychowanków. Z powodu drobnych urazów zdrowotnych nie zagrali Wojciech Fadecki oraz Hubert Sadowski. Nieobecny był również Filip Karmański, który przebywa na testach w I-ligowym GKS-ie Jastrzębie. W drugiej połowie testowany był grający na pozycji pomocnika, młodzieżowiec urodzony w 2001 roku - Paweł Jałoszyński (Stadion Śląski), który wcześniej występował w szczecińskich klubach: SALOS i FASE.

W sobotę nie było w Stargardzie trenera Adama Topolskiego (powiedział nam jednak telefonicznie, że będzie na poniedziałkowym treningu o godz. 16), więc zespół prowadził drugi szkoleniowiec Jarosław Piskorz, którego poprosiliśmy o ocenę spotkania.

- W pierwszym tegorocznym sparingu nasz zespół zrobił na mnie dobre wrażenie, a najważniejsze, że obyło się bez kontuzji i całkiem obiecująco zaprezentowała się młodzież - powiedział J. Piskorz. - Musieliśmy sobie radzić bez Filipa Karmańskiego, który otrzymał zgodę naszego klubu na tygodniowe testy w I-ligowym GKS-ie Jastrzębie. Musieliśmy taką zgodę dać, bo to było zastrzeżone w kontrakcie zawodnika. Jest tam też klauzula, że jeśli chcący go pozyskać klub wyłoży odpowiednią sumę, to będziemy się musieli zgodzić na transfer. Na razie decyzje jeszcze nie zapadły i być może w najbliższym czasie Karmański powróci jednak do Stargardu.

Kolejny sparing Błękitni rozegrają za tydzień w sobotę (25 stycznia) o godz. 12 na Euroboisku w Stargardzie podejmując III-ligową Kotwicę Kołobrzeg. ©℗

(mij)

Fot. Tadeusz Surma

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie