Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Zaczyna się proces budowy stadionu na Skolwinie

Data publikacji: 2022-02-01 23:36
Ostatnia aktualizacja: 2022-02-03 14:05
Piłka nożna. Zaczyna się proces budowy stadionu na Skolwinie
Budynek biurowo-szatniowy będzie integralną częścią nowych trybun, a część pomieszczeń będzie mieściła się pod miejscami do siedzenia dla kibiców. Wizualizacja: Świt  

W Biuletynie Informacji Publicznej spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie opublikowała 31 stycznia ogłoszenie o postępowaniu przetargowym dotyczącym wykonania projektu budowlanego i wykonawczego na stadion Świtu Skolwin, którego piłkarze występują obecnie w III lidze, a w nieodległej przeszłości kilkakrotnie byli bliscy awansu na szczebel centralny, czyli do II ligi.

Gra na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa na obecnym obiekcie, który jest jednym z najgorszych jeśli chodzi o III-ligowe stadiony w Grupie 2, w której występują oprócz zachodniopomorskich także zespoły, pomorskie, kujawsko-pomorskie oraz wielkopolskie. Problemy były też, gdy Świt rywalizował na Skolwinie w Pucharze Polski z takimi potentatami, jak Legia Warszawa, czy Cracovia Kraków. Problemy mogą się radykalnie zmniejszyć, gdy w północnej dzielnicy grodu Gryfa powstanie nowy kameralny stadion, którego proces budowy właśnie się zaczyna poprzez ogłoszenie przez Gminę Miasto Szczecin przetargu na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego.

W treści przetargu czytamy m.in.: „Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z przedmiarem i kosztorysem robót dla zadania pod nazwą: Budowa budynku biurowo-szatniowego z zagospodarowaniem terenu na terenie obiektu sportowego Skolwin przy ulicy Stołczyńskiej 104 w Szczecinie. Oferty można składać do 14 lutego bieżącego roku"

- Jest to kolejny krok milowy przybliżający nas do realizacji upragnionego stadionu w północnym Szczecinie, na który tak bardzo wszyscy czekamy - powiedział o przełomowym przetargu prezes Świtu Paweł Adamczak. - Obiekt ten jest tu bardzo potrzebny, o czym chyba nie muszę nikogo przekonywać. Czujemy ogromne wsparcie ze strony pani przewodniczącej Rady Miasta Renaty Łażewskiej i cieszymy się, że projekt będzie prowadziła i nadzorowała spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie, która jest profesjonalną instytucją, wyspecjalizowaną w tego typu przedsięwzięciach. Trzymamy kciuki za szybkie i sprawne rozstrzygnięcie przetargu.

Ogłoszenie przetargu oznacza w praktyce, że już wkrótce możemy poznać firmę, która opracuje projekt nowego stadionu wraz z pozwoleniem na budowę. Budowa wspomnianego budynku biurowo-szatniowego jest równoznaczna z nowym stadionem, bo będzie się on mieścił wkomponowany w trybuny dla ponad tysiąca widzów.

- Przechodzimy zatem od słów do czynów i będzie można wbijać pierwszą łopatę, więc jednocześnie zachęcamy wszystkie zainteresowane firmy do składania ofert w przetargu - apeluje dyrektor sportowy Świtu Szymon Kufel.©℗

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kibic pilkarski
2022-02-03 13:47:43
Kto mi to wytłumaczy dlaczego AS Roma i Lazio,AS Torino i Juventus MOGĄ grać na jednym stadionie,a Świt na stadionie MIEJSKIM nie.To samo,zresztą, jest w Poznaniu.Warta POZNAŃ gra na wsi,a stadion (podobnie jak w Szczecinie)wybudowało MIASTO.
mis
2022-02-03 13:22:25
Wczoraj w centrum jedent aki troglodyta w niebieskiej kurtce z napisem SWIT Szczecin I LOGO MIASTA DAL POKAZ KULTURY I OBYCIA najpierw cos krzyczal na przystanku 9 na Bramie Portowej, byl wyraznie pobudzony bo nosilo go w te i spowrotem, pozniej postawil butle piwa na srodku chodnika, pozniej pil to piwo stojac na lawce i wykrzykiwal jakies hasla, watpliwa reklama "sportowcow " ze Switu
Simca
2022-02-03 12:06:23
Ładna wizja. Ciekawe czy w praktyce będzie tak realna jak SKM-ka.
Komentator
2022-02-02 08:43:01
W końcu… !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA