poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Z Ruchem może być rekord frekwencji

Piłka nożna. Z Ruchem może być rekord frekwencji

Piłka nożna. Z Ruchem może być rekord frekwencji
Data publikacji: 2016-10-29 13:50
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-29 13:50
Wywietleń: 1489 166996

Seria meczów bez porażki Pogoni Szczecin spowodowała, że na sobotnim meczu z Ruchem Chorzów (początek, 18.00) może paść rekord frekwencji rundy jesiennej. Jeżeli tak się stanie, to jeszcze raz okaże się, że najważniejszym czynnikiem decydującym o frekwencji są wyniki, a nie pogoda, czy inne atrakcje.

Pogoń ma szansę na wygranie trzeciego meczu z rzędu w rozgrywkach ligowych. Jeżeli tak się stanie, to może awansować nawet na piąte miejsce w tabeli. Szansa na to jest bardzo duża, bo trener Moskal mieć będzie do dyspozycji wszystkich graczy poza kontuzjowanymi: Hengerem i Niepsujem, których nieobecność trudno traktować w formie osłabienia.

Na cztery godziny przed rozpoczęciem meczu uprawnionych do wejścia na stadion było 7 tysięcy kibiców. Jest zatem duża szansa, że wieczorem na wysłużonym obiekcie pojawi się blisko 10 tysięcy fanów. Dynamika sprzedaży biletów zawsze wzrasta w ostatnich godzinach przed meczem. Tak było podczas ostatniego spotkania z Legią Warszawa, które jak dotąd zgromadziło największą frekwencję.

Zwycięstwo nad ekipą mistrza Polski obserwowało 9 328. Legia Warszawa zawsze jest magnesem dla kibiców, ale może się okazać, że teoretycznie mniej wymagający rywal z Chorzowa przyciągnie na stadion więcej kibiców.

Prócz meczu Pogoni z Legią najwyższą w obecnym sezonie frekwencję zanotowano podczas sierpniowego pojedynku Pogoni z Cracovią. Na stadion przyszło wówczas 8 125 kibiców.

Sporo kibiców przyszło dlatego, bo Pogoń notowała wówczas znakomitą serię i imponowała równie dobrym stylem. Po dwóch miesiącach styl jest może nieco mniej przyswajalny, ale efekt poczynań Portowców jest więcej, jak zadowalający. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy