poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Majdan twierdzi, że Wojciechowski miał szansę

Piłka nożna. Majdan twierdzi, że Wojciechowski miał szansę

Piłka nożna. Majdan twierdzi, że Wojciechowski miał szansę
Data publikacji: 2016-10-28 19:06
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-29 21:41
Wywietleń: 1661 166958

Radosław Majdan - współpracownik Józefa Wojciechowskiego kandydującego na prezesa PZPN - uważa, że przy głosowaniu na kartach wynik mógł być inny. "Wierzę, że walka byłaby wyrównana" - stwierdził. Piątkowe wybory zdecydowanie wygrał Zbigniew Boniek.

Urzędujący szef związku otrzymał 99 głosów, jego rywal - 16. Wojciechowski już wcześniej opuścił salę zjazdu, nie zgadzając się z metodą wyboru prezesa. Sztab Wojciechowskiego optował za kartami wrzucanymi do urny, uważając taki sposób za gwarancję tajności wyborów, tymczasem PZPN wolał metodę elektroniczną - tzw. maszynki. Odbyło się głosowanie w tej sprawie, większość działaczy poparła sposób elektroniczny.

- Pan Wojciechowski się z tym nie zgadzał. To nie jest tak, że nie wytrzymał próby nerwów. Bardziej uważam, że jeżeli w coś wchodził, to chciał wejść szczerze i z otwartym sercem. Chciał zrobić coś dobrego dla piłki. Na pewno nie chciał iść do PZPN, żeby zarobić pieniądze i się wylansować. Miał dużo pomysłów. Niektórzy bardzo go nie doceniali, jeżeli chodzi o przyszłego prezesa związku - stwierdził Majdan po wyborach w warszawskim hotelu Sofitel Victoria.

Liczyli na 60 głosów

W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że - jako współpracownik Wojciechowskiego - liczył na ponad 60 głosów. Na pytanie, jak konkretnie potoczyłoby się jego zdaniem głosowanie, gdyby odbywało się na kartach, odparł nieco ostrożniej:

- Trudno powiedzieć. Na pewno liczyliśmy na to, że nie przyszliśmy tutaj, aby pokazać się i porozmawiać z przyjaciółmi. Chcieliśmy odegrać istotną rolę i wygrać. I wierzę, że gdyby głosowanie było na kartach, to walka byłaby bardzo wyrównana, niemal do ostatniego głosu. Natomiast samo głosowanie nad metodą głosowania - już to było otwarte pokazanie, kto kogo wspiera. Współczuję tylko tym, którzy wczoraj tak bardzo zarzekali się, a dzisiaj trochę stracili twarz. Bo nikt do niczego nie zmuszał. Ci, którzy tak mocno deklarowali, że są z nami, niepotrzebnie nas w tym utwierdzali. Z drugiej strony, może właśnie taka jest walka wyborcza? Że ktoś przychodzi i mówi jedno, a za plecami robi coś innego. Nie obrażamy się, ale nie musimy w tym uczestniczyć. A już na pewno nie pan Wojciechowski, który podjął decyzję, że skoro się z tym nie zgadza, to wstaje i wychodzi - stwierdził Majdan.

Optymistyczne prognozy

Swoje optymistyczne prognozy dotyczące wyborów opierał - jak przyznał - m.in. na rozmowach z delegatami.

- Sugerowano nam, właśnie w rozmowach z delegatami z różnych stron kraju, że jeśli będzie głosowanie na kartach, to oni przychylą się do naszej opcji i nas wesprą. Natomiast jeżeli będzie maszynkami, to - cytując ich - na pewno przegramy.

Jak dodał, nie żałuje swojego zaangażowania w kampanię Wojciechowskiego.

- Wręcz przeciwnie. Jedyne, czego mogę żałować, to tego, że z bliska zobaczyłem i dotknąłem czegoś, z czym nigdy nie było mi po drodze. Od początku, od zbierania 15 rekomendacji (niezbędnych do rejestracji kandydata). To nie jest próba tłumaczenia porażki. Pozostał mi niesmak. Bez względu na wyniki wyborów - miałbym takie samo odczucie. Czuję dumę, że nie jestem po tamtej stronie. Bo to, co jest tam, bardzo mi nie odpowiada - stwierdził były bramkarz reprezentacji, uczestnik MŚ 2002.

Decyzja prawników

Jakie (i czy w ogóle) będą dalsze kroki sztabu Wojciechowskiego? Tuż po wyjściu z sali kontrkandydat Bońka zapowiadał, że jego prawnicy podejmą decyzję, czy ewentualnie zaskarżyć taką formę wyłaniania prezesa.

- Na razie to idziemy do domu i życie toczy się dalej. Ludzie mają większe problemy niż ten, który my mamy dzisiaj. Będziemy się przyglądać. Na pewno ktoś powinien to zweryfikować i całkiem możliwe, że będziemy do tego dążyć - zakończył Majdan.

44-letni Majdan jest jednym z najbardziej renomowanych i zasłużonych piłkarzy w dziejach Pogoni Szczecin, jej wychowankiem. Jest jednym z sześciu piłkarzy w historii klubu, którym udało się zagrać w jego barwach 250 razy na boiskach ekstraklasy. Prócz niego dokonali tego jeszcze: Leszek Wolski, Zenon Kasztelan,Mariusz Kuras, Andrzej Miązek i Robert Dymkowski. Majdan grał w pierwszej drużynie Pogoni z przerwami w latach 1990-2007. (par)

Komentarze

vectom
Panie Majdan proszę usuń tatuaż herbu Pogoni ,nie zasługujesz, nie jestes godzień, nie przynoś nam wstydu, byłem kiedyś Twoim fanem, jak można tak zepsuć się dla kasy, kariery,
2016-10-29 21:27:08
irek
No tak Pan Majdan jest zawiedzony jako wspolprcowmik Pana Wojciechowskiego ,liczyl pewnie na posade w PZPN po wygraniu orzez Pana Wojciechowskiego prezesury , no a teraz zostanie na lasce zony i jakiś podrzędnych reality show ,slawa przeminela
2016-10-29 15:55:54
MIETEK SOCHA
gratuluję PANIE BONIEK ,piłkarz klasa , PREZES klasa ,RADEK mój sąsiad z przed lat ze SŁONECZNEGO fajny i sympatyczny chłop i wszystko.
2016-10-29 14:23:44
Moja
Majdan też zawsze krzyczał MOJA ale to wtedy też kłamał bo nie łapał piłki i bramkę wpuszczał hihi
2016-10-29 13:31:03
Kibic
Przysłuchując się komentarzom po wyborze prezesa PZPN nasuwa się jeden wniosek.A mianowicie są tacy którzy nie umieją przegrywać opluwają wszystkich i wszystko.A komentarze tych dwóch byle jakich piłkarzy utwierdzają w tym .Ich gwiazdki zgasły i dlatego chcą wrócić na świecznik tylko robią to w mizernym stylu.Żenada.
2016-10-29 12:42:57
Antoni
Biznesmen WOJCIECHOWSKI zyskał darmową reklamę, a przy nim i Radek "załapał grosiwa " , bo mu AZJA EXpres za...li i tyle.Pan Kucharski jak by nie był z PO , to też pewnie głosu by nie zabierał. Każdy coś musi - takie życie. Nie ma co Radka tyrać .
2016-10-29 11:36:27
kibic
zwyaczajnie Boniek był lepszy i wygrał
2016-10-29 11:25:49
bogdan
zblaziles sie kolego...wracaj do gosi,,,i...tak bedziesz ignorowany...jest...koniec pajacowania ,,,cale szczescie...
2016-10-29 06:09:39
jack
Majdan to leser jest
2016-10-28 22:34:38
Skwitowanie
Głupota ludzka nie zna granic. A może mieli kogoś do tej urny kto by tak policzył że bez względu jak by głosowali to by wygrali ? Ale brednie
2016-10-28 21:20:02
Krzysiek
Popierać kogoś kto doprowadził Polonię W do upadku sportowego i organizacyjnego miałby rządzić polską piłką? Panie Majdan to tak jakbyś proponował Ptaków do zarządu Pogoni Szczecin... Dno i żenada....
2016-10-28 21:17:04
Wybory
A co miał powiedzieć, że zrobił wystąpienie bez szansy wygranej?
2016-10-28 19:41:50
krzysztof
Panie Majdan sięgnął pan dna.
2016-10-28 19:26:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy