Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Asysty ważniejsze od goli

Data publikacji: 2015-10-27 14:54
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-27 14:54
Piłka nożna. Asysty ważniejsze od goli
 

Rozmowa z Dawidem Kortem - piłkarzem Bytovii Bytów

20 letni Dawid Kort jest tym piłkarzem, na którego Pogoń Szczecin bardzo liczy już w niedalekiej przyszłości. Wychowanek szczecińskiego klubu jest rewelacją I ligowych rozgrywek, zaliczył już 9 asyst. Dodał do tego jednego gola i asystę w meczu reprezentacji młodzieżowej.

- I ligowcy rozegrali dopiero 14 kolejek. Z jaką liczbą asyst zamierza pan zakończyć sezon ?

- Nie wiem, chciałbym mieć ich jak najwięcej. Wiadomo, że I liga, to nie jest to samo co ekstraklasa. Inna jest otoczka spotkań, inny poziom, ale kluby są dobrze zorganizowane i można się w nich rozwijać. Myślę, że z każdą rundą nabieram ogłady, doświadczenia. Robię to w jednym celu. Chcę jak najszybciej powrócić do ekstraklasy.

- Tej ekstraklasy zdołał pan jedynie trochę liznąć. Czy wracając do Pogoni będzie pan już gotowym piłkarzem do rywalizacji o miejsce w składzie ?

- W tej chwili mam już około 40 występów w I lidze. To trudna liga, trzeba umieć się w niej odnaleźć. Na pewno po okresie wypożyczenia do Bytovii zechcę powalczyć o miejsce w składzie Pogoni. Moim zdaniem już dziś mógłbym się o to postarać, ale pokornie poczekam na swoją szansę. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Fot. R. Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA