piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Z Legią bez Nunesa, Niepsuja i Murawskiego

Piłka nożna. Z Legią bez Nunesa, Niepsuja i Murawskiego

Piłka nożna. Z Legią bez Nunesa, Niepsuja i Murawskiego
Data publikacji: 2017-03-31 10:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-31 17:05
Wywietleń: 1378 230848

Pogoń zagra w Warszawie z Legią bez pauzującego za żółte kartki Ricardo Nunesa, oraz kontuzjowanych: Davida Niepsuja i Rafała Murawskiego. Brak szczególnie tego ostatniego może być trudny do zniwelowania. To nasz kapitan, absolutnie kluczowa postać w zespole, choć w zdecydowanie gorszej formie, niż w poprzednim sezonie.

Nunesa na pozycji lewego obrońcy zastąpi 21-letni Hubert Matynia. Tu zbyt wielkiego pola manewru nie ma, natomiast nad zmiennikiem dla Murawskiego szkoleniowiec będzie musiał się mocno zastanowić. Kandydaci wydają się dwaj: Mate Cincadze i Dawid Kort.

Obaj są rówieśnikami, występują na nieco innych pozycjach, ale szkoleniowiec mógłby przy pewniakach w środkowej formacji: Mateuszu Matrasie i Kamilu Drygasie znaleźć odpowiednie miejsce dla każdego z nich.

Cincadze został sprowadzony przez Pogoń w przerwie zimowej, a klub liczył, że już od pierwszego meczu zastąpi Matrasa, który jesienią według platformy InStat uznany został za najlepszego defensywnego pomocnika w polskiej ekstraklasie.

Początek udany

Początek 22-letniego Gruzina był udany. Piłkarz w pierwszych trzech meczach uznany został nawet przez naszą redakcję za najlepszego piłkarza Pogoni w lutowych meczach. Potem było jednak już zdecydowanie gorzej.

Regres Gruzina jest porażający. W pierwszych dwóch meczach grał w pełnym wymiarze czasowym, w trzech kolejnych był zmieniany w trakcie gry, w dwóch ostatnich występował już tylko jako zmiennik, a w ostatnim spotkaniu stał się negatywnym bohaterem sytuacji mocno krępującej dla każdego piłkarza. W jednym meczu został zmiennikiem i zmienianym. Rozpoczynał i kończył mecz na ławce rezerwowych, co dla każdego piłkarza jest sytuacją mocno upokarzającą.

Cincadze nie trenował z drużyną przez pierwszy tydzień przerwy reprezentacyjnej, pojechał w swoje rodzinne strony i miał wrócić z lepszym nastawieniem mentalnym. O dobrą psychikę gruzińskiego rozgrywającego będzie w sobotnim pojedynku trudno.

Mecz rozgrywany będzie przy komplecie ponad 30 tysięcy kibiców, a w takiej atmosferze Cincadze jeszcze w swojej karierze nie grywał. Ma na swoim koncie dwa epizody w reprezentacji Gruzji, ale było to w poprzednim sezonie, jeszcze w roku 2015. Ponadto uczestniczył we wstępnej fazie gier europejskich pucharów. Ponadto sytuacja z meczu z Jagiellonią, kiedy w jednym meczu wszedł na boisko i został z niego zmieniony z całą pewnością wciąż tkwi w piłkarzu, jest świeża.

Formacja z Cincadze

Jeżeli trener Moskal zdecyduje się na ustawienie środkowej formacji w składzie: Matras, Cincadze, Drygas, to teoretycznie dwóch z trzech piłkarzy zagra na nie swoich pozycjach, co w przypadku Pogoni jest w tym roku sytuacją wręcz nagminną.

Pozycja Matrasa na defensywnym pomocniku jest niepodważalna (trener w pierwszych pięciu meczach tegorocznego sezonu widział tego gracza w roli środkowego obrońcy), jednak wtedy Cincadze, który również jest klasycznym defensywnym pomocnikiem, ale jednak o nieco innej charakterystyce od Matrasa, będzie musiał zagrać nieco bliżej bramki rywala, a w roli ofensywnego pomocnika nie po raz pierwszy zaprezentuje się Drygas, który na tej pozycji nie pokazuje w pełni swojego potencjału.

Trener Moskal może zatem zdecydować się na inne ustawienie środkowej formacji w składzie: Matras, Drygas i Kort. Wtedy każdy z piłkarzy wystąpi na swojej pozycji. Trener Moskal musi być jednak przekonany, że drużyna z Kortem i z piłkarzami na optymalnych dla siebie pozycjach będzie bardziej wartościowa od tej z Cincadze z graczami wypełniającymi tylko luki na innych pozycjach. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Janek
Będzie remis
2017-03-31 16:53:15
Tak to oceniam
Za sukces będzie Pogoń mogła uznać powrót ze stolicy z bagażem mniejszym jak 4 gole.
2017-03-31 11:31:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy