niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Z Lechem nie tylko o finał

Piłka nożna. Z Lechem nie tylko o finał

Piłka nożna. Z Lechem nie tylko o finał
Data publikacji: 2017-03-01 08:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-01 17:43
Wywietleń: 1809 219427

Piłkarze Pogoni Szczecin rozegrają w środę pierwszy półfinałowy mecz w ramach pucharu Polski. Rywalem jest Lech Poznań, który u progu sezonu prezentuje znakomitą formę. Przekonała się o tym Pogoń, która otrzymała w miniony piątek solidną lekcję futbolu.

Szczecinianie przegrali z kretesem i na pewno przed meczem w Poznaniu nie mają przewagi psychologicznej. Po piątkowym meczu w Szczecinie panowało przekonanie, że wynik był nieco za wysoki, gra nie była jednostronna, a Pogoń w drugiej połowie była równorzędnym, lub nawet lepszym przeciwnikiem.

To bardzo złudne przekonanie. Bardziej trafiające do przekonania są takie, że Pogoń nie wykonała w piątek ani jednego otwierającego podania. To znaczy, że nie wykreowała ani jednej sytuacji, po której zawodnik byłby w czystej sytuacji strzeleckiej. Najlepsze sytuacje jakie miała, to strzały z dystansu Deleva.

Gdyby bułgarski skrzydłowy lepiej trzymał linię spalonego, to wtedy mecz z asystami i otwierającymi podaniami zakończyliby: Adam Gyurcso i Cornel Rapa. Było jednak inaczej i na pewno nie pech, ani żaden niekorzystny splot wydarzeń spowodował, że Pogoń poniosła dotkliwą porażkę.

Problem był już jesienią

Pogoń już jesienią wyglądała na drużynę, która ma problem ze zdominowaniem przeciwnika. Niemal zawsze to rywal jako pierwszy narzucał swój styl gry, a podopieczni trenera Moskala później dopiero dopasowywali się do sytuacji na boisku. Raz wychodziło to lepiej, innym razem gorzej. Ostatnio coraz częściej gorzej.

Już w meczach z Arką i Wisłą – zakończonych przecież efektownymi wygranymi dało się zauważyć, że szczecinianie pozostawiają rywalowi zbyt dużo swobody w środkowej strefie boiska, mają kłopot z organizowaniem gry obronnej po stracie piłki. O ile we wspomnianych meczach z Arką, czy Wisłą udawało się opanować sytuację w dalszej części meczu, to już po efektownej wygranej z Wisłą, Pogoń notuje systematyczny spadek jakości.

W siedmiu ostatnich meczach portowcy wygrali tylko raz i to w bardzo szczęśliwych okolicznościach. Pokonali Piasta po golu zdobytym w końcówce meczu po rzucie karnym. Pozostałe mecze portowcy kończyli porażkami, lub remisami. W każdym z tych spotkań szczecinianie pierwsi tracili gola, a w pięciu na siedem przypadków działo się to pierwszej połowie.

Pogoń zbyt późno reaguje

Pogoń wygląda na drużynę, która dopiero czeka, co zrobi rywal i wtedy dopiero reaguje. We wspomnianych siedmiu meczach zdobyła zaledwie sześć goli, a więc strzela niecałą jedną bramkę na jedno spotkanie. Jak na drużynę, która miała radować oczy szczecińskich kibiców grą pełną polotu, fantazji, to zdecydowanie za mało.

We wspomnianych siedmiu meczach Pogoń straciła aż 13 goli. Tylko jedna drużyna w ekstraklasie ma tych goli straconych więcej. To Górnik Łęczna, który dwa razy przegrywał po 0:5 – najpierw z Legią, potem z Jagiellonią i stąd tak fatalny bilans straconych goli.

Środowy mecz z Lechem będzie zatem nie tylko pierwszym etapem walki o wymarzony finał na stadionie Narodowym, ale też próbą zmiany bardzo niekorzystnego w ostatnim czasie piłkarskiego wizerunku. ©℗ 

Wojciech PARADA

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Do drt
Oglądaj palancie super sport, a ja polsat sport.ciekawe kto obejrzy mecz
2017-03-01 17:36:54
drt
Transmisja na Super Polsat, a nie tylko jak informuje Kurier na Polsat Sport!
2017-03-01 16:34:04
@Kolejarz
Coś ci na mózg padło. Śledzie? Śledzie to Arka a nie Pogoń. Widać w Poznaniu nie są za inteligentni.
2017-03-01 10:49:52
Kolejarz
Dołożymy śledziom 5 do zera.
2017-03-01 08:33:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy