Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Z Lechem bez szans

Data publikacji: 2016-04-17 15:59
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-17 19:27
Piłka nożna. Z Lechem bez szans
 

W meczu na szczycie Makroregionalnej Ligi juniorów młodszych Pogoń Szczecin przegrała z Lechem Poznań aż 2:5 (2:2) i traci do lidera już cztery punkty. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Stasiak, który przez trzy lata terminował w zespole Lecha, ale postanowił wrócić do Szczecina.

W zespole Pogoni było więcej byłych graczy Lecha: Andrzejewski i Brzozowski. Ten drugi asystował przy drugiej bramce Stasiaka. Można zatem stwierdzić, że byli lechici okazali się największym zagrożeniem dla obrońców mistrzowskiego tytułu.

Goście wystąpili w bardzo mocnym składzie, z reprezentantami Polski do lat 17: Chodyną, Moderem i Kurminowskim. Ten ostatni grał w meczu Lecha z Pogonią w Centralnej Lidze juniorów starszych i strzelił starszym o dwa lata rywalom aż 5 goli.

Chodyna natomiast, to wychowanek Iny Ińsko, który wsławił się tym, że już w wieku 10 lat przebywał na 10 - dniowych testach w słynnym Milanie. Ostatecznie trafił do Lecha i jest bliski awansu do pierwszej drużyny.

Cała trójka zdecydowanie się wyróżniała w niedzielnym meczu. Moder był autorem najładniejszej bramki, popisał się uderzeniem z rzutu wolnego nie pozostawiając bramkarzowi Pogoni żadnych szans.

Cała trójka, to byli podstawowi gracze juniorów młodszych Lecha już w poprzednim sezonie, kiedy bezapelacyjnie zdobywali tytuł mistrzów Polski. ©℗ (par)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA