Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Wygrana Kotwicy, porażka Błękitnych

Data publikacji: 16 kwietnia 2016 r. 19:59
Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2016 r. 20:07

Piłkarze II – ligowych Błękitnych Stargard ponieśli pierwszą w tym roku porażkę. Przegrali na nowoczesnym stadionie w Tychach w obecności blisko 6 tys. kibiców z miejscowym GKS 0:1 (0:0) po golu Grzeszczyka (60).

Ostatnie 20 minut goście grali z przewagą jednego piłkarza. Czerwoną kartkę otrzymał 36 – letni Radzewicz. Podopieczni trenera Kapuścińskiego nie umieli jednak wykorzystać.

Szkoleniowiec Błękitnych borykał się przed meczem z dużymi problemami kadrowymi. Na ostatnie 5 minut na boisko wszedł 42-letni asystent trenera Piskorz.

Błękitni grali w składzie: Ufnal - Siwek (90, Szymusik), Jasitczak, Pustelnik, Wawszczyk - Więcek (69, Zdunek), Baranowski (85, Piskorz), Bednarski, Flis (65, Inczewski), Fadecki - Magnuski.

Sensacyjne zwycięstwo odniosła Kotwica Kołobrzeg. Pokonała w Mielcu lidera tabeli. miejscową Stal 1:0 (0:0) po golu Böttchera (67) i niespodziewanie może się liczyć w walce o awans do I ligi. Do miejsca gwarantującego baraże dzielą ją tylko cztery punkty.

Mecz rozpoczął się po myśli miejscowych, którzy w 12 min. egzekwowali rzut karny. Małecki obronił strzał Nowaka, a później okazało się, że rywal nie znalazł już sposobu na pokonanie bramkarza Kotwicy.

Kotwica grała w składzie: Małecki - Cichy, Poznański, Księżniakiewicz, Szywacz - Böttcher (85, Sochań), Żołądź (84, Rydzak), Lewiński, Nowak (59, Wrzesień), Kacprzycki - Bejuk (68, Zieliński).