poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Z FASE na Wyspy Brytyjskie

Piłka nożna. Z FASE na Wyspy Brytyjskie

Piłka nożna. Z FASE na Wyspy Brytyjskie
Data publikacji: 2019-02-14 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-15 12:41
Wywietleń: 1022 375864

16-letni Kryspin Leśniak z FASE Szczecin przeniesie się latem tego roku ze szczecińskiego klubu do angielskiego Crewe Alexandra. W grudniu mający za sobą debiut w reprezentacji Polski rocznika 2003 piłkarz przebywał w angielskim klubie na testach i wpadł na tyle obiecująco, że zaproponowano mu dwuletnie stypendium.

Klub z północy Anglii słynie na Wyspach Brytyjskich z dobrego szkolenia, wychował wielu liczących się później graczy. Między innymi kilka lat temu sprzedał za 7,5 mln euro do Manchesteru United Micka Powella, Dean Ashton odszedł do Norwich za 6 mln euro, a Seth Johnson do Derby za 4,5 mln euro.

Crewe Alexandra występuje na poziomie League Two, w swojej historii klub ten sprzedał jedenastu piłkarzy za minimum 1 mln euro. Żaden z nich nie miał więcej, jak 24 lata. Najbardziej znanym z nich jest Dunny Murphy, który za 3 mln euro odszedł do Liverpoolu.

Akademia Crewe Alexandra w tym roku znalazła się w TOP 20 rankingu najlepszych akademii na wyspach pod kątem produktywności tj. dostarczania piłkarzy do zawodowego futbolu. Z Akademii Crewe Alexandra wywodzą się takie sławy światowego futbolu: reprezentant Anglii David Platt, czy reprezentant Walii Robbie Savage.

Kryspin Leśniak, to pierwszy wychowanek FASE Szczecin, który dzięki harmonijnemu rozwojowi i dobrze prowadzonej karierze przeprowadzi się dla celów stricte piłkarskich do Anglii. (par)

Komentarze

Skazany na Pogoń
To klub,który powstał wyłącznie po to by produkować zawodników i zarabiać,omijając współpracę z Pogonia i szczecińskim środowiskiem,bardziej kierując sie pod tym względem na Poznań i inne regiony i zagranicę
2019-02-15 12:35:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie