piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Z FASE na Wyspy Brytyjskie

Piłka nożna. Z FASE na Wyspy Brytyjskie

Piłka nożna. Z FASE na Wyspy Brytyjskie
Data publikacji: 2019-02-14 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-15 12:41
Wywietleń: 893 375864

16-letni Kryspin Leśniak z FASE Szczecin przeniesie się latem tego roku ze szczecińskiego klubu do angielskiego Crewe Alexandra. W grudniu mający za sobą debiut w reprezentacji Polski rocznika 2003 piłkarz przebywał w angielskim klubie na testach i wpadł na tyle obiecująco, że zaproponowano mu dwuletnie stypendium.

Klub z północy Anglii słynie na Wyspach Brytyjskich z dobrego szkolenia, wychował wielu liczących się później graczy. Między innymi kilka lat temu sprzedał za 7,5 mln euro do Manchesteru United Micka Powella, Dean Ashton odszedł do Norwich za 6 mln euro, a Seth Johnson do Derby za 4,5 mln euro.

Crewe Alexandra występuje na poziomie League Two, w swojej historii klub ten sprzedał jedenastu piłkarzy za minimum 1 mln euro. Żaden z nich nie miał więcej, jak 24 lata. Najbardziej znanym z nich jest Dunny Murphy, który za 3 mln euro odszedł do Liverpoolu.

Akademia Crewe Alexandra w tym roku znalazła się w TOP 20 rankingu najlepszych akademii na wyspach pod kątem produktywności tj. dostarczania piłkarzy do zawodowego futbolu. Z Akademii Crewe Alexandra wywodzą się takie sławy światowego futbolu: reprezentant Anglii David Platt, czy reprezentant Walii Robbie Savage.

Kryspin Leśniak, to pierwszy wychowanek FASE Szczecin, który dzięki harmonijnemu rozwojowi i dobrze prowadzonej karierze przeprowadzi się dla celów stricte piłkarskich do Anglii. (par)

Komentarze

Skazany na Pogoń
To klub,który powstał wyłącznie po to by produkować zawodników i zarabiać,omijając współpracę z Pogonia i szczecińskim środowiskiem,bardziej kierując sie pod tym względem na Poznań i inne regiony i zagranicę
2019-02-15 12:35:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie