Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Wypożyczenia do II ligi

Data publikacji: 2019-01-18 16:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-18 16:10
Piłka nożna. Wypożyczenia do II ligi
 

Dwóch 18-letnich juniorów z Pogoni Szczecin: Bartosz Boniecki i Paweł Jachno wiosną będzie występowało na boiskach II ligi. Portowcy zostali na pół roku wypożyczeni do Elany Toruń.

Dla Bonieckiego będzie to powrót do Torunia po blisko czteroletnim pobycie w Pogoni Szczecin. Do Szczecina utalentowany skrzydłowy trafił w sezonie 2015/16 z tamtejszego Włókniarza. Dla Pawła Jachny, rodowitego szczecinianina, klasycznego wychowanka, wypożyczenie do Elany będzie pierwszą zmianą barw klubowych.

Obaj zawodnicy jesienią trenowali z zespołem juniorów starszych. Boniecki na swoim koncie ma osiem występów w Centralnej Lidze Juniorów U18, do których dołożył dwa mecze w trzecioligowych rezerwach. Jachno natomiast siedmiokrotnie pojawiał się na boisku, zaliczając łącznie 49 minut i zdobywając jedną bramkę.

Elana Toruń jest beniaminkiem II ligi. Po rundzie jesiennej podopieczni trenera Rafała Góraka zajmują trzecie miejsce w tabeli i mają realne szanse na awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Wypożyczenie obu zawodników obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku. (par)

Fot. R. Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ