Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Rogalski w sztabie szkoleniowym reprezentacji

Data publikacji: 2019-01-18 14:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-18 14:37
Piłka nożna. Rogalski w sztabie szkoleniowym reprezentacji
 

Trener-koordynator Akademii Pogoni – Maksymilian Rogalski – został włączony do sztabu reprezentacji Polski U20.

– Dla mnie to ogromna nobilitacja i szansa na zdobycie nowego doświadczenia – mówi Rogalski.

Reprezentacja Polski do lat 20 przygotowuje się do mistrzostw świata, które na przełomie maja i czerwca zostaną rozegrane w sześciu polskich miastach: Gdyni, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Tychach i Bielsku-Białej. Biało-czerwoni, jako gospodarze imprezy, mają zapewniony udział w turnieju głównym – po raz pierwszy od dwunastu lat.

– Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować przy reprezentacji i wziąć udział w takim wydarzeniu. Wczoraj mieliśmy spotkanie w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej i zostałem oficjalnie dołączony do sztabu Jacka Magiery – opowiada Maksymilian Rogalski.

Maksymilian Rogalski był piłkarzem Pogoni w latach 2009-2015. Wraz z zespołem Pogoni uzyskał awans do ekstraklasy, wywalczył też awans do finału Pucharu Polski, w drużynie Pogoni zadebiutował na boiskach ekstraklasy, był jednym z najbardziej lubianych i szanowanych piłkarzy Pogoni za ambicję, wolę walki i charakter.

Rogalski trenerem koordynatorem w Pogoni został pół roku temu niemal natychmiast po zakończeniu kariery piłkarskiej bez wcześniejszego doświadczenia w zawodzie. Przez ostatnie dwa lata reprezentował barwy Wisły Płock. Jego trenerska kariera przebiega zatem w błyskawicznym tempie. (par)

Fot. R. Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ