Piłka nożna. Wygrany sparing Pogoni z Wartą [GALERIA]

Data publikacji: 24 września 2022 r. 14:46
Ostatnia aktualizacja: 24 września 2022 r. 14:47
Piłka nożna. Wygrany sparing Pogoni z Wartą

Korzystając z przerwy w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy Pogoń rozegrała sparing z Wartą Poznań. Portowcy zwłaszcza w I połowie zaprezentowali się bardzo dobrze, strzelając w 19 minut trzy bramki.

Pogoń Szczecin – Warta Poznań 3:1 (3:1); 1:0 Michał Kucharczyk (4), 2:0 Kamil Drygas (14), 3:0 Pontus Almqvist (19), 3:1 Konrad Matuszewski (37)

Pogoń: Bartosz Klebaniuk – Stolarski, Zech (61.Triantafyllopoulos), Malec, Borges – Wawrzynowicz, Kowalczyk,  Kurzawa,  Drygas,  Kucharczyk - Almqvist (46. Jean Carlos)

Całe 90 minut z w sparingu z Wartą rozegrali zawodnicy, którzy w tym sezonie nie mieli jeszcze okazji zaprezentować się w ekstraklasie. To bramkarz Bartosz Klebaniuk oraz pomocnicy Stanisław Wawrzynowicz i Rafał Kurzawa. Ten ostatni po kontuzji jesienią grał na razie tylko w rezerwach Pogoni.

Portowcy efektownie zaczęli mecz. W 4. minucie akcję lewą stroną boiska przeprowadził Almqvist, a dośrodkowanie na pole karne wykorzystał Kucharczyk, strzałem głową pokonując Grobelnego. 10 minut później po podaniu Leo Borgesa do siatki Warty trafił Kamil Drygas. W końcu w 19. po prostopadłym zagraniu od Kurzawy sytuację sam na sam z poznańskim bramkarzem wykorzystał Almqvist. Honorowego gola dla gości zdobył przed przerwą Matuszewskiego z 37. minuty.

W drugiej połowie obie drużyny były zdecydowanie bardziej uważne w defensywie. Mniej było sytuacji podbramkowych i wynik nie uległ już zmianie.

Do walki o punkty w PKO BP Ekstraklasie Pogoń powróci za tydzień. 1 października podejmować będzie na Stadionie Miejskim w Szczecinie Lechię Gdańska.