Piłka nożna. Wygrane Pogoni II i Vinety

Data publikacji: 01 października 2016 r. 19:14
Ostatnia aktualizacja: 01 października 2016 r. 19:14

Dwa cenne zwycięstwa odniosły dwie drużyny z naszego regionu występujące w piłkarskiej III lidze. Wygrały u siebie zarówno Vineta Wolin, jak i Pogoń II Szczecin. Świt Skowlin swój mecz gra w niedzielę.

Vineta Wolin – Górnik Konin 4:1 (3:0) 1:0 Niewiada (30), 2:0 Adrian Nagórski (40), 3:0 Adam Nagórski (45), 4:0 Adam Nagórski (50), 4:1 Sobieraj (65).

Drużyna z Wolina powoli wraca na tory wypracowane w poprzednim sezonie, w którym rozegrała 25 spotkań z rzędu bez porażki. W sobotę dość pewnie pokonała Górnika Konin. Było to najbardziej efektowne zwycięstwo Vinety w obecnym sezonie i drugie pod rząd.

Dwa gole strzelił Adam Nagórski i ma ich na koncie już sześć. Wyraźnie ma ochot włączyć się o koronę króla strzelców. Przypomnijmy, że poprzedni sezon zakończył z 26 zdobytymi bramkami. Jest zatem na dobrej drodze, by zbliżyć się do tamtego osiągnięcia.

Pogoń II Szczecin – Leśnik Manowo 3:2 (2:1) 0:1 Nemoto (9), 1:1 Jaroch (11), 2:1 Peda (14), 3:1 Peda (14), 3:2 Ejzygmann (53).

Szczecinianie co prawda pokonali ostatni zespół w tabeli, ale należą im się duże słowa uznania. Przede wszystkim zagrali bardzo młodym składem. Średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła 18,4 lat. W pierwszym składzie rozpoczęło mecz aż siedmiu juniorów, w tym dwóch 17-latków. Najstarszymi piłkarzami byli dwaj 20-latkowie: Stańczyk i Zieliński.

Mimo braku doświadczenia, młodzi portowcy zaimponowali dużą dojrzałością. Szybko stracili gola po kapitalnym golu z rzutu wolnego 24-letniego Japończyka, ale później zdominowali przeciwnika, ustawili go na jego połowie i w sposób przemyślany i zaplanowany kreowali atak pozycyjny.

Szybko wyrównali i objęli prowadzenie, ale nie zwalniali tempa i w dalszym ciągu byli stroną przeważająca. Po przerwie było już więcej chaosu i nerwów, ale gra wciąż toczyła się na dużej intensywności.

Bohaterem meczu był Peda, który zdobył dwa gole, a przy trzecim asystował. ©℗ (par)