Data publikacji: 08 czerwca 2024 r. 22:01
Ostatnia aktualizacja: 08 czerwca 2024 r. 22:13
Lider z Rewala nie zwalnia tempa. Fot. Wybrzeże Rewalskie Rewal/Facebook

Za nami 33. kolejka IV ligi, w której poznaliśmy trzeciego spadkowicza, a już wcześniej awans do III ligi zapewniło sobie Wybrzeże Rewalskie Rewal.

Matematyczne szansę na utrzymanie miała jeszcze Wieża Postomino, ale musiała wygrać u siebie z Chemikiem Police, a Orzeł Wałcz przegrać u siebie z Odrą Chojna, lecz obie rzeczy się nie wydarzyły. W Postominie lepszy był Chemik, który zwyciężył 4:0, a wszystkie bramki zdobył w drugiej połowie. Gole dla policzan strzelili: Wiktor Kurzawa (2), Michał Janicki i Gracjan Korzec. W drugim meczu Orzeł pokonał Odrę 1:0, a gola zdobył Konrad Trzmiel. W meczu czołowych drużyn IV ligi Polski Cukier Kluczevia Stargard przegrała u siebie z Bałtykiem Koszalin 0:2, a bramki dla przyjezdnych zdobyli: Miłosz Stępnik i Dmytro Halko. Gwardia Koszalin rozbiła u siebie Olimp Gościno 5:0. Hat-trickiem popisał się Cezary Zalewski, a kolejne bramki dołożyli: Mateusz Marszałek i Patryk Smykowski. Biali Sądów wygrali u siebie z Iskierką Mirand Szczecin 3:0 i umocnili się na piątej pozycji, a gole dla gospodarzy strzelili: Wiktor Kolesnyk (2) i Michał Świerszcz. Mechanik Bobolice przegrał u siebie z Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:5, choć do przerwy prowadził 2:1. Dla miejscowych bramki zdobywali: Kamil Schab i Patryk Kozioł, zaś dla gości trafiali: Łukasz Włodarczyk (2), Krystian Peda, Maksymilian Turajski i Dmytro Szewczuk. Było to 30. zwycięstwo ekipy znad morza. Drużyna MKP Szczecinek pokonała u siebie Unię Dolice 2:0, a zwycięstwo zapewnili jej: Michał Barański i Wenezuelczyk Luis Felipe Bottaro Rojas. Do Klasy Okręgowej spadły: Unia Dolice, Odra Chojna i Wieża Postomino. W barażach o utrzymanie zagra Orzeł Wałcz i jeden z trzech zespołów: Mechanik Bobolice, Chemik Police lub MKP Szczecinek. Drużynie MKP, która w ostatniej kolejce podejmie u siebie Inę Goleniów, do utrzymania wystarczy jeden punkt. Jeżeli Chemik przegra na wyjeździe z Bałtykiem, a Mechanik zremisuje na wyjeździe z Iskierką Mirand, to w barażach zagra zespół z Polic. ©℗ (PR)