Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Przed Euro 2024. Grosicki w szerokiej kadrze

Data publikacji: 29 maja 2024 r. 13:16
Ostatnia aktualizacja: 31 maja 2024 r. 23:54
Piłka nożna. Przed Euro 2024. Grosicki w szerokiej kadrze
Kamil Grosicki jest blisko wyjazdu na czerwcowe Euro 2024  

Selekcjoner Michał Probierz przedstawił listę powołanych zawodników do reprezentacji Polski na czerwcowe zgrupowanie, które będzie ostatnim etapem przygotowań do UEFA Euro 2024. Wśród wybrańców selekcjonera znalazł się najlepszy piłkarz PKO Ekstraklasy minionego sezonu Kamil Grosicki oraz trzej byli zawodnicy Pogoni - Sebastian Walukiewicz, Jakub Piotrowski i Adam Buksa.

Nasza drużyna narodowa przed turniejem w Niemczech rozegra dwa mecze towarzyskie z Ukrainą oraz Turcją. Zgodnie z regulaminem rozgrywek mistrzostw Europy, każda z reprezentacji musi do 7 czerwca dostarczyć UEFA listę zawierającą minimum 23, a maksymalnie 26 zawodników.

Piłkarze powołani na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski przed Euro 2024:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Marcin Bułka, Oliwier Zych

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior, Tymoteusz Puchacz, Bartosz Salamon, Sebastian Walukiewicz

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jakub Moder, Jakub Piotrowski, Taras Romanczuk, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Michał Skuraś, Kacper Urbański, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński

Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski. (woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kibic bez hejtu
2024-05-31 23:04:41
Gratulacje Kamil za twoje tytuły w Ekstraklasie oraz powołanie do reprezentacji. Szkoda i ogromny żal pali serce, że nie zdobyliście PP bo była niepowtarzalna okazja w historii by wstawić pierwszy dzban do gabloty Pogoni. Jesteś kapitanem i walczakiem na boisku więc wierzę, że będzie ci to jeszcze dane. Gdyby powołani teraz do kadry: Walukiewicz, Piotrowski i Buksa grali teraz w Pogoni to mielibyśmy Mistrza na bank. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA