Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Wewnętrzny sparing Pogoni

Data publikacji: 12 stycznia 2019 r. 14:14
Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2019 r. 16:37

Piłkarze Pogoni Szczecin na zakończenie czterodniowego zgrupowania w Pogorzelicy rozegrali w pobliskim Kamieniu Pomorskim wewnętrzną gierkę towarzyską dwa razy 40 minut. Trener Kosta Runjaic starał się podzielić zespoły na dwa w miarę wyrównane składy i w istocie mecz był wyrównany, ale toczony w dość wolnym tempie.

Ostatecznie drużyna „Granatowych” zremisowała z zespołem „Stalowych” 2:2 (2:1) po golach Benedyczaka (11) i Nunesa (38) dla tych pierwszych, oraz Guarrotexeny (32) i Hostikki (64) dla drużyny przeciwnej.

Dla tego pierwszego to było spore wydarzenie, 18-latek jest bowiem wychowankiem Gryfa Kamień Pomorski. Najładniejszą bramkę lobem nad Załuską zdobył Guarrotxena. Nunes natomiast zdobył gola strzałem z rzutu wolnego, ale przy dużym współudziale pilnujacego bramki Łukasza Budziłka.

W sparingu wystąpiło łącznie 28 piłkarzy, tylko czwórka graczy nie otrzymała co najmniej jednej pełnej połowy do zaprezentowania się, natomiast każdy pojawił się na boisko na co najmniej 20 minut.

Po ilości rozegranych minut można domyślać się, którzy młodzi piłkarze mają największe szanse na udział w drugim zgrupowaniu w Turcji, gdzie do treningów wejdzie więcej elementów taktycznych. Składy drużyn:

Granatowi: Załuska (57, Grobelny) – Stec, Fojut, Malec, Nunes – Podstawski (62, Smoliński), Kowalczyk – Delew, Majewski, Izumisawa (62, Kitano) – Benedyczak.

Stalowi: Budziłek – Bartkowski, Sadowski (46, Żurawski), Dwali, Matynia – Drygas, Kozulj – Kozłowski (46, Żyro), Guarrotxena, Hostikka – Buksa (55, Turski).

W sparingu po raz pierwszy zaprezentowało się trzech nowych piłkarzy, z których najkorzystniejsze wrażenie pozostawił po sobie Hostikka kończąc mecz zdobyciem gola. 21-letni Fin wyróżniał się nie tylko z powodu zdobytej bramki, na pewno zaprezentował się korzystniej od drugiego pozyskanego skrzydłowego Izumisawy.

Bartkowski zagrał dopiero dzień po podpisaniu kontraktu, w pierwszej połowie współpracował z grającym na prawym skrzydle 15-letnim Kozłowskim. Nic zatem dziwnego, że nie pokazał jeszcze wszystkich swoich atutów, będzie ku temu jeszcze okazja w poważniejszych sparingach, po odbyciu z drużyną przynajmniej kilku treningów.

W grze wewnętrznej nie zagrali: Adam Frączczak, Sebastian Walukiewicz, Stanisław Wawrzynowicz, David Niepsuj, Marcel Wędrychowski, Jakub Bursztyn, Soufian Benyamina. Każdy z nich narzeka na dolegliwości zdrowotne, nie wszyscy z nich pojadą na zgrupowanie do Turcji. (par)