środa, 19 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Uczcili urodziny Hutnika Szczecin

Piłka nożna. Uczcili urodziny Hutnika Szczecin

Piłka nożna. Uczcili urodziny Hutnika Szczecin
Data publikacji: 2019-06-25 20:26
Wywietleń: 1045 399042

Na stadionie przy ul. Nehringa na szczecińskim Stołczynie odbyły się obchody 70-lecia OKS Hutnika Szczecin, a festyn miał nie tylko zaktywizować ludzi związanych z hutniczym klubem, ale także mieszkańców dzielnicy, którą reprezentują pomarańczowo-czarni.

- Przygotowaliśmy wiele atrakcji, które były skierowane w szczególności do najmłodszych uczestników, jak dmuchańce, skakalnie, bańki, balony, malowanie twarzy, pokazy ratowników, przejażdżki harleyem czy zwiedzanie radiowozu, a to była tylko część atrakcji przygotowanych na klubowe urodziny - powiedział rzecznik prasowy Hutnika Łukasz Czerwiński. - Odbyła się także loteria fantowa, a kolekcjonerzy mogli nabyć klubowe gadżety. Dla koneserów podczas licytacji do zdobycia były: piłka z autografem Zbigniewa Bońka, koszulka z autografem Arkadiusza Milika, a także piłka i koszulka z podpisami piłkarzy Pogoni Szczecin. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na szkolenie młodzieży w Akademii Hutnika. Przemysław Mistrzak z Teamu Freestyle Krzysztofa Golonki przygotował pokaz sztuczek z piłką, a także poprowadził trening dla najmłodszych. Wokalistka Luba Pawliszak natomiast uświetniła obchody swoim występem artystycznym.

Korzystając z obecności wielu znakomitych, byłych zawodników Hutnika, obchody uświetnił mecz pokoleń pomiędzy aktualnym Hutnikiem, a piłkarzami sprzed lat. Dla starszych kibiców była to nie lada gratka, by po raz kolejny obejrzeć w barwach Hutnika swoich idolów z ubiegłych lat. Dla młodszych była to natomiast doskonała okazja do zapoznania się z historią klubu. Po meczu odbyła się oficjalna ceremonia wręczenia nagród dla najbardziej zasłużonych zawodników. Pamiątkowe statuetki otrzymali zawodnicy wybrani do jedenastki 70-lecia. Najlepszym zawodnikiem 70-lecia został wybrany ŚP Tomasz Skibiński, trenerem - Ireneusz Aksiuczyc, a kierownikiem - Grzegorz Małkowski. Udekorowano również aktualnych zawodników Hutnika oraz wszystkich młodych adeptów piłki nożnej z Akademii Hutnika Szczecin. Uczestnicy obchodów mogli zjeść kiełbasę z grilla oraz grochówkę, był także słodki upominek w postaci ciasta, przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia Stołczyn Po Sąsiedzku i z Rady Osiedla Stołczyn. (oprac. mij)

Na zdjęciach:

W meczu pokoleń oldboje nie ustępowali młodszym kolegom.
Fot. Mateusz MIETLEWSKI

Podczas festynu 70-lecia nie brakowało rozmaitych atrakcji.
Fot. Mateusz MIETLEWSKI

 

Piłka nożna. Uczcili urodziny Hutnika Szczecin

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie