niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Uczcili urodziny Hutnika Szczecin

Piłka nożna. Uczcili urodziny Hutnika Szczecin

Piłka nożna. Uczcili urodziny Hutnika Szczecin
Data publikacji: 2019-06-25 20:26
Wywietleń: 1222 399042

Na stadionie przy ul. Nehringa na szczecińskim Stołczynie odbyły się obchody 70-lecia OKS Hutnika Szczecin, a festyn miał nie tylko zaktywizować ludzi związanych z hutniczym klubem, ale także mieszkańców dzielnicy, którą reprezentują pomarańczowo-czarni.

- Przygotowaliśmy wiele atrakcji, które były skierowane w szczególności do najmłodszych uczestników, jak dmuchańce, skakalnie, bańki, balony, malowanie twarzy, pokazy ratowników, przejażdżki harleyem czy zwiedzanie radiowozu, a to była tylko część atrakcji przygotowanych na klubowe urodziny - powiedział rzecznik prasowy Hutnika Łukasz Czerwiński. - Odbyła się także loteria fantowa, a kolekcjonerzy mogli nabyć klubowe gadżety. Dla koneserów podczas licytacji do zdobycia były: piłka z autografem Zbigniewa Bońka, koszulka z autografem Arkadiusza Milika, a także piłka i koszulka z podpisami piłkarzy Pogoni Szczecin. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na szkolenie młodzieży w Akademii Hutnika. Przemysław Mistrzak z Teamu Freestyle Krzysztofa Golonki przygotował pokaz sztuczek z piłką, a także poprowadził trening dla najmłodszych. Wokalistka Luba Pawliszak natomiast uświetniła obchody swoim występem artystycznym.

Korzystając z obecności wielu znakomitych, byłych zawodników Hutnika, obchody uświetnił mecz pokoleń pomiędzy aktualnym Hutnikiem, a piłkarzami sprzed lat. Dla starszych kibiców była to nie lada gratka, by po raz kolejny obejrzeć w barwach Hutnika swoich idolów z ubiegłych lat. Dla młodszych była to natomiast doskonała okazja do zapoznania się z historią klubu. Po meczu odbyła się oficjalna ceremonia wręczenia nagród dla najbardziej zasłużonych zawodników. Pamiątkowe statuetki otrzymali zawodnicy wybrani do jedenastki 70-lecia. Najlepszym zawodnikiem 70-lecia został wybrany ŚP Tomasz Skibiński, trenerem - Ireneusz Aksiuczyc, a kierownikiem - Grzegorz Małkowski. Udekorowano również aktualnych zawodników Hutnika oraz wszystkich młodych adeptów piłki nożnej z Akademii Hutnika Szczecin. Uczestnicy obchodów mogli zjeść kiełbasę z grilla oraz grochówkę, był także słodki upominek w postaci ciasta, przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia Stołczyn Po Sąsiedzku i z Rady Osiedla Stołczyn. (oprac. mij)

Na zdjęciach:

W meczu pokoleń oldboje nie ustępowali młodszym kolegom.
Fot. Mateusz MIETLEWSKI

Podczas festynu 70-lecia nie brakowało rozmaitych atrakcji.
Fot. Mateusz MIETLEWSKI

 

Piłka nożna. Uczcili urodziny Hutnika Szczecin

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie