Sobota 15 maja 2021r. 

Piłka nożna. Trzy transfery Błękitnych

Data publikacji: 2021-01-16 19:32
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-16 19:32
Piłka nożna. Trzy transfery Błękitnych
Fot. Ryszard PAKIESER  

Trzech nowych piłkarzy zakontraktowali drugoligowi Błękitni w pierwszym tygodniu przygotowań do rundy wiosennej. W sobotę klub  ze Stargardu oficjalnie ogłosił pozyskanie bramkarza Odry Opole Tobiasza Weinzettela. Mierzący 188 cm zawodnik od tygodnia był testowany w klubie. 24-letni Weinzettel ma za sobą 26 spotkań na boiskach I ligi, a w swojej karierze był również zawodnikiem Wisły Kraków i niemieckiego FC Bocholt.

W Błękitnych wiosną zagra także Bartosz Boniecki.21-letni pomocnik jest zawodnikiem Pogoni Szczecin, ale ostatnie sezony spędził w innych klubach na wypożyczeniach. Najpierw grał w II-ligowej Elanie Toruń, w której wystąpił w 31 meczach zdobywając 5 bramek, a ostatnie pół sezonu spędził w pierwszoligowej Arce Gdynia. Nie przebił się tam jednak do składu i zaliczył zaledwie dwa występy. 

 – Bartosz Boniecki jest to bardzo obiecujący zawodnik młodego pokolenia, szybki i dobry technicznie. Z całą pewnością szybko zaaklimatyzuje się w naszej drużynie. Dodatkowy jego atut to, że jest młodzieżowcem. Cieszę się, że zdecydował się z pierwszej ligi przejść do Błękitnych i pomóc nam w walce o jak najlepszy wynik w rundzie wiosennej - skomentował trener Błękitnych Tomasz Grzegorczyk.   

Boniecki i Weinzettel zagrają w Błękitnych na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Na 1,5 roku z klubem ze Stargardu postanowił się natomiast związać Adrian Kwiatkowski. Dla 23-letniego pomocnika jest to powrót do Błękitnych. W sezonie 2018/2019 rozegrał w biało-niebieskich barwach 33 spotkania ligowe zdobywając 6 goli. W sezonie 2019/2020 Kwiatkowski był zawodnikiem drugoligowej Bytovii Bytów, a minioną jesień spędził w Olimpii Grudziądz.

Wszyscy trzej nowi piłkarze wystąpią już za tydzień w pierwszym sparingu z Vinetą Wolin. To pierwsza z siedmiu gier kontrolnych zaplanowana przed wznowieniem rozgrywek ligowych.

(woj)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ