Piłka nożna. Trzecia porażka Pogoni [GALERIA]

Data publikacji: 07 marca 2021 r. 18:33
Ostatnia aktualizacja: 08 marca 2021 r. 21:29
Piłka nożna. Trzecia porażka Pogoni

Piłkarska PKO BP Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:1 (0:1); 0:1 Bartosz Salamon (40).

Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski (81 Adam Frączczak), Benedikt Zech, Mariusz Malec, Luís Mata (54 Alexander Gorgon) - Michał Kucharczyk, Damian Dąbrowski, Kamil Drygas (65 Rafał Kurzawa), Kacper Kozłowski (54 Kacper Smoliński), Sebastian Kowalczyk - Adrian Benedyczak (46 Luka Zahovič)

Lech: Mickey van der Hart - Alan Czerwiński, Bartosz Salamon, Thomas Rogne, Jakub Kamiński - Michał Skóraś, Jesper Karlström, Pedro Tiba, Dani Ramírez (90 Nika Kwekweskiri), Jan Sýkora (80 Filip Marchwiński) - Aron Jóhannsson (73 Filip Szymczak)

Żółte kartki: Benedyczak, Luís Mata - Salamon. Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń). Mecz bez udziału publiczności, a policja nie wpuszczała kibiców nawet na ul. Karłowicza...

Pogoń przegrała przegrała trzeci mecz z rzędu, ale nadal jest wiceliderem, a kolejorz zrewanżował się portowcom za 4-bramkową porażkę w grudniu w Poznaniu. Szczecinianie od kilku miesięcy grają mniej więcej podobnie; notując serię zwycięstw nie grali porywająco, a teraz przegrywając nie spisują się tragicznie. Po prostu tracąc bramkę nie mają ofensywnego potencjału, by odrobić straty.

Nowy selekcjoner Paulo Sousa oglądał mecz z trybun, a piłkarze w zimnym i porywistym momentami wietrze, biegali po nowej murawie. Portowcy seryjnie się na niej wywracali, a szczególnie w I połowie i w polu karnym Lecha, bo chyba nie wszyscy dobrali dobre korki...

W 17 minucie Drygas atakowany był w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczał. W 30 minucie strzał z wolnego Ramireza obronił Stipica, a dobitka Karlströma została zablokowana. Dziesięć minut później ponownie nasz bramkarz broni strzał z wolnego Ramireza, ale po rzucie rożnym piłka trafia do Tiby, który zza linii pola karnego centruje do niepilnowanego Salamona, a ten głową zdobywa gola. Jeszcze przed przerwą Pogoń miała dwie okazje do wyrównania, ale Benedyczak główkował obok bramki, a Drygas źle uderzył z 12 metrów.

Po zmianie stron Lech w 52. minucie miał szansę na podwyższenie prowadzenia, ale Ramirez zmarnował stuprocentową okazję po błędzie Zecha, który się pośliznął. W 56 minucie Kowalczyk strzelił nad poprzeczką. Trzy minuty później we własnym polu karnym Gorgon ładnie odebrał piłkę jednemu z rywali, ale... podał drugiemu poznaniakowi, który na szczęście nie skorzystał z prezentu. W 63 minucie Kucharczyk strzelił obok słupka. W 70 minucie głowkował Gorgon, a minutę później strzał sytuacyjny oddał Kurzawa, który chwilę wcześniej zadebiutował w Pogoni. Zaprezentował się obiecująco na skrzydłach (głównie prawym), a w końcówce (83 minuta) po rajdzie podał Zahovičowi, który z kilku metrów strzelił nad poprzeczką. W 75 minucie strzał Kowalczyka skończył się rzutem rożnym, po którym główkował Malec. Dwie minuty później Kowalczyk oddał tzw. centrostrzał. W ostatnich minutach bramkarza gości sprawdzali Frączczak i Dąbrowski, a szczecińskiego golkipera - Szymczak.

Trener Kosta Runjaic szukał pomysłu na wzmocnienie siły ofensywnej i za bocznych obrońców (Mata, Bartkowski) weszli: pomocnik (Gorgon) oraz napastnik (Frączczak). Nie przyniosło to jednak efektu... ©℗