środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szybki awans Ozgi

Piłka nożna. Szybki awans Ozgi

Piłka nożna. Szybki awans Ozgi
Data publikacji: 2019-10-08 14:54
Wywietleń: 664 420108

Dotychczasowy trener juniorów młodszych Paweł Ozga został trenerem III-ligowych rezerw Pogoni Szczecin. Znany w Szczecinie szkoleniowiec trafił do Pogoni latem tego roku, z juniorami młodszymi pracował zaledwie trzy miesiące. odejście z klubu Pawła Crettiego spowodowało kilka trenerskich roszad w akademii.

Trenerem juniorów młodszych został Arkadiusz Jarymowicz. To były piłkarz Pogoni z czasów, gdy ta grała w czwartej lidze. Do tej pory był asystentem Pawła Ozgi.

Paweł Ozga w przeszłości z powodzeniem prowadził Vinetę Wolin i Świt Skolwin na poziomie III ligi. Z tymi klubami był bardzo blisko awansu do drugiej ligi, choć budżety klubów były na zdecydowanie niższym poziomie od wielu konkurentów.

W przeszłości Paweł Ozga pracował też z grupami młodzieżowymi w Salosie i FASE. W obu tych klubach osiągał sukcesy. W Salosie był odpowiedzialny za karierę między innymi Patryka Lipskiego, uczestnika młodzieżowych mistrzostw Europy, zdobywcę Pucharu Polski, dziś gracza Lechii Gdańsk.

W FASE Paweł Ozga prowadził między innymi Szymona Emche, którego wypromował również w III-ligowym Świcie. Dziś 18-latek jest graczem włoskiej drużyny Cremonese, regularnie występuje w lidze juniorów Włoch. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie