Data publikacji: 03 marca 2024 r. 17:03
Ostatnia aktualizacja: 03 marca 2024 r. 17:48
Piłka nożna. Szóstka kobiecej Pogoni na dobry początek
Grające w fiołkowych koszulkach szczecinianki udzieliły srogich korepetycji studentkom spod Wawelu. Fot. Ryszard PAKIESER

Na inaugurację piłkarskiej wiosny prowadzące w tabeli szczecinianki wysoko wygrały z krakowskimi studentkami i powiększyły przewagę nad wiceliderkami z Górnego Śląska.

Orlen Ekstraliga piłkarek nożnych: POGOŃ Szczecin - UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI Kraków 6:1 (1:0); 1:0 Jaylen Crim (4), 2:0 Zofia Giętkowska (49), 2:1 Wiktoria Kaczmarek (52), 3:1 Weronika Szymaszek (55), 4:1 Marianna Litwiniec (61), 5:1 Jaylen Crim (70), 6:1 Kornelia Okoniewska (75).

POGOŃ: Anna Palińska - Marianna Litwiniec (71 Agnieszka Garbowska), Julia Brzozowska, Weronika Szymaszek (79 Patrycja Michalczyk), Zuzanna Radochońska (58 Alicja Dyguś) - Zoe Maxwell, Martyna Brodzik (79 Karolina Łaniewska), Emilia Zdunek (68 Kornelia Okoniewska), Jaylen Crim, Zofia Giętkowska - Natalia Oleszkiewicz

Szczecinianki już w 4. minucie objęły prowadzenie, a od 41. minuty grały w przewadze, gdyż czerwoną kartkę obejrzała krakowska bramkarka Karolina Klabis za zagranie piłki ręką poza polem karnym. W drugiej połowie przewaga Pogoni była już miażdżąca. ©℗ (mij)

Pozostałe wyniki: Czarni - Katowice 3:0, TME Łódź - Pogoń T. 5:1, Stomilanki - Śląsk 0:3, Medyk - Rekord 1:1, Górnik - AP Lotos 1:0.

1. POGOŃ Szczecin 32 40-7 10 2 0