wtorek, 04 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szmit zastąpi Borgera

Piłka nożna. Szmit zastąpi Borgera

Piłka nożna. Szmit zastąpi Borgera
Data publikacji: 2020-07-03 20:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-04 09:01
Wywietleń: 623 463205

Rozmowa z Przemysławem Korotkiewiczem, prezesem Chemika Police

W środę zarząd piłkarskiego Chemika Police podziękował za dalszą współpracę trenerowi III-ligowej drużyny Łukaszowi Borgerowi. O tej decyzji oraz innych problemach polickiego klubu postanowiliśmy porozmawiać z jego prezesem Przemysławem Korotkiewiczem tuż po wieczornym piątkowym treningu.

- Co zadecydowało o rozstaniu z dotychczasowym trenerem?

- Była to decyzja zarządu klubu, który nie do końca był zadowolony ze współpracy ze szkoleniowcem, ale o szczegółach nie chcę się publicznie wypowiadać. Decyzję przekazaliśmy Łukaszowi Borgerowi w środę po przegranym sparingu z Vinetą Wolin. Nie wyrzucamy jednak trenera z klubu i otrzymał on propozycję pracy z juniorami w naszej Akademii Piłkarskiej. Szkoleniowiec ma czas, by zastanowić się nad naszą ofertą.

- Kto poprowadzi III-ligową drużynę?

- Jesteśmy na etapie budowania nowego sztabu szkoleniowego, na czele którego ma stanąć nasz były piłkarz Mariusz Szmit. Na razie nie ma go jeszcze w Policach i w sobotnim meczu Pucharu Polski w Barlinku zespół poprowadzi w zastępstwie ktoś inny.

- Czy do pucharowego spotkania na pewno dojdzie?

- Klub jest w trudnej sytuacji finansowej, bo nie podpisaliśmy jeszcze nowej umowy z naszym głównym sponsorem, czyli Grupą Azoty Zakłady Chemiczne Police SA, piłkarzom skończyły się kontrakty i nie możemy podpisywać nowych. Dwóch dobrych zawodników już odeszło, Szymon Kapelusz do Świtu Skolwin i Mikołaj Midzio do Kotwicy Kołobrzeg, a nikogo na siłę nie będziemy zatrzymywać. Poprosiliśmy jednak piłkarzy o dokończenie rywalizacji w Pucharze Polski i mamy obietnicę, że do Barlinka pojadą.

- Dziękujemy za rozmowę. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Z V do III
Prowadził klub z V do III ligi. Znam człowieka, zapracował na sukces, teraz owoce zbierze kto inny.
2020-07-04 08:40:01
Magazynier
Kolejny"specjalista" Jeszcze do sztabu dokoptujcie Kropidło i geriatra jak się patrzy.Jakim był piłkarzem ( a jakim był to wiemy ) takim będzie trenerem.Zresztą już prowadził zespół Chemika.To taka amatorka,bez żadnej perspektywy Klub na jakikolwiek sukces nawet na lokalnym podwórku. Czasy kiedy ZCH poważnie inwestowały-sponsorowały Klub Chemika minęły bezpowrotnie.To już historia.Klub powinien tylko i wyłącznie skupić się na szkoleniu młodzieży.
2020-07-03 22:51:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie