czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Chemik bez trenera

Piłka nożna. Chemik bez trenera

Piłka nożna. Chemik bez trenera
Data publikacji: 2020-07-03 17:08
Wywietleń: 479 463180

W sobotę piłkarze III-ligowego Chemika Police mają rozegrać mecz w ramach regionalnego Pucharu Polski z CRS Barlinek, grającym w ostatnim sezonie na poziomie A klasy. To drużyna, która wyeliminowała z rozgrywek juniorów Pogoni Szczecin. Chemika nie poprowadzi dotychczasowy trener Łukasz Borger. W środę został zwolniony.

„Zarząd klubu pragnie serdecznie podziękować Łukaszowi Borgerowi za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w prowadzenie drużyny, która pod jego skrzydłami awansowała z poziomu V do III ligi. Nowy trener zostanie przedstawiony z początkiem przyszłego tygodnia” - napisano w komunikacie Chemika Police.

Łukasz Borger był trenerem Chemika przez ostatnie cztery lata. Jest zżyty z klubem i zespołem. Wcześniej był piłkarzem tego klubu, ale musiał przedwcześnie zakończyć karierę. Jego relacje z zespołem były bardzo dobre. Szczególnie było to ważne w sytuacjach, kiedy nie zawsze wszystkie organizacyjne sprawy były podopinane.

Drużyna na znak protestu nie wzięła udziału w czwartkowym treningu. Wielu piłkarzy gra w Chemiku tylko ze względu na osobę trenera. W piątek zespół już trenował i nie ma zagrożenia, że drużyna nie zagra w sobotnim pojedynku przeciwko ekipie z Barlinka. Sytuacja jest jednak nerwowa i nie sprzyja spokojnym przygotowaniom do nowego sezonu.

Z pracy na znak protestu zrezygnował również dotychczasowy asystent Łukasza Borgera, Józef Rembisz, niegdyś wieloletni piłkarz Chemika, grający z tym klubem na poziomie drugiej klasy rozgrywkowej. (par) 

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie