Wtorek 28 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Szczeciński mecz reprezentacji

Data publikacji: 2016-03-26 19:20
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Piłka nożna. Szczeciński mecz reprezentacji
 

Piłkarska reprezentacja Polski wprawiła swoich rodaków w znakomity świąteczny nastrój. W świąteczną sobotę rozgromiła we Wrocławiu Finlandię 5:0 (3:0) po golach Grosickiego (18, 85), Wszołka (20, 67) i Starzyńskiego (32).

To był mecz, w którym w wyjściowym składzie zagrało trzech piłkarzy uczących się piłki w szczecińskich klubach, Każdy w innym. Kamil Grosicki jest wychowankiem Pogoni Szczecin, Filip Starzyński Wichra Przelewice, a następnie zawodnikiem Salosu Szczecin, a Grzegorz Krychowiak Orła Mrzeżyno, a potem graczem Stali Szczecin.

Tylko Krychowiak nie zaznaczył swojej obecności w meczu w sposób tak bardzo dobitny, jak jego koledzy. Grosicki otworzył wynik meczu i go zakończył. Dogrywał do Wszołka przy golu na 2:0 i podawał w pole karne do tego samego piłkarza przy czwartej bramce.

Starzyński brał udział przy trzech bramkach. Przy drugiej i czwartej uruchamiał rozpędzonego Grosickiego, natomiast trzecią zdobył sam - po pięknym strzale.

To był zatem wyjątkowy mecz dla piłkarzy wychowanych w Szczecinie, w naszych klubach. Jeszcze takiego w historii nie było. 

O ile pozycja w reprezentacji Krychowiaka i Grosickiego jest niepodważalna, to Starzyńskiego już mniej pewna. Po sobotniej potyczce były gracz Salosu jest już znacznie bliżej wyjazdu na finałowy turniej mistrzostw Europy. ©℗ (par)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA