niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Portowcy grali w reprezentacjach

Piłka nożna. Portowcy grali w reprezentacjach

Piłka nożna. Portowcy grali w reprezentacjach
Data publikacji: 2016-03-26 16:26
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 908 125985

Jakub Piotrowski, Sebastian Rudol i Rafał Maćkowski rozgrywali w sobotę mecze w drużynach narodowych swoich kategorii wiekowych. Gola zdobył były piłkarz szczecińskiego klubu, Kamil Wojtkowski.

Jakub Piotrowski wystąpił w pierwszym składzie reprezentacji do lat 19, która bierze udział w eliminacyjnym turnieju do mistrzostw Europy. Turniej rozgrywany jest w Holandii, a Polska w swoim drugim meczu zremisowała bezbramkowo z Ukrainą.

Piotrowski grał do 75 min. Dwa dni wcześniej wszedł na boisko na ostatnie 10 minut pierwszego spotkania naszej drużyny podczas turnieju z Irlandią Północną, zakończonego zwycięstwem naszego zespołu 2:1.

Piotrowski mógł nawet wpisać się na listę strzelców, ale jego indywidualna akcja zakończyła się strzałem w słupek. W obu spotkaniach na ławce rezerwowych siedział kolega klubowy Piotrowskiego, Patryk Adamczuk.

O tym, czy Polacy awansują do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie na boiskach w Niemczech, zadecyduje ostatni mecz z Holandią. Gospodarzom wystarczy remis, nasi piłkarze muszą wygrać.

Być może zagra w tym spotkaniu Patryk Adamczuk. Robert Gumny występujący na pozycji lewego obrońcy otrzymał już dwie żółte kartki i nie będzie mógł zagrać. Przed młodym szczecińskim obrońcą otwiera się zatem całkiem obiecująca perspektywa.

Wiodącą postacią tej reprezentacji jest jeszcze Marcin Listkowski, który w turnieju nie mógł zagrać z powodu czerwonej kartki otrzymanej w meczu poprzedniej fazy eliminacji. Bliski powołania był też Michał Walski, który wcześniej był niemal etatowym reprezentantem.

25 minut w reprezentacji młodzieżowej zagrał Sebastian Rudol. Wszedł na boisko za Tomasza Kedziorę w towarzyskim meczu z Białorusią zakończonym zwycięstwem naszej drużyny 3:0 (2:0). Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział inny zawodnik Pogoni Szczecin, Hubert Matynia.

W drużynie białoruskiej zagrało czterech piłkarzy mających za sobą występy w fazie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej w barwach Bate Borysów i Dynama Mińsk.

Reprezentacja Polski do lat 18 bierze udział w towarzyskim turnieju w Rydze. W pierwszym meczu zremisowała z Norwegią 1:1 (1:0) po golu byłego piłkarza Pogoni Szczecin, Kamila Wojtkowskiego. Na ostatni kwadrans na boisko wszedł skrzydłowy Pogoni Szczecin, Rafał Maćkowski. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy