Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Portowcy grali w reprezentacjach

Data publikacji: 2016-03-26 16:26
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Piłka nożna. Portowcy grali w reprezentacjach
 

Jakub Piotrowski, Sebastian Rudol i Rafał Maćkowski rozgrywali w sobotę mecze w drużynach narodowych swoich kategorii wiekowych. Gola zdobył były piłkarz szczecińskiego klubu, Kamil Wojtkowski.

Jakub Piotrowski wystąpił w pierwszym składzie reprezentacji do lat 19, która bierze udział w eliminacyjnym turnieju do mistrzostw Europy. Turniej rozgrywany jest w Holandii, a Polska w swoim drugim meczu zremisowała bezbramkowo z Ukrainą.

Piotrowski grał do 75 min. Dwa dni wcześniej wszedł na boisko na ostatnie 10 minut pierwszego spotkania naszej drużyny podczas turnieju z Irlandią Północną, zakończonego zwycięstwem naszego zespołu 2:1.

Piotrowski mógł nawet wpisać się na listę strzelców, ale jego indywidualna akcja zakończyła się strzałem w słupek. W obu spotkaniach na ławce rezerwowych siedział kolega klubowy Piotrowskiego, Patryk Adamczuk.

O tym, czy Polacy awansują do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie na boiskach w Niemczech, zadecyduje ostatni mecz z Holandią. Gospodarzom wystarczy remis, nasi piłkarze muszą wygrać.

Być może zagra w tym spotkaniu Patryk Adamczuk. Robert Gumny występujący na pozycji lewego obrońcy otrzymał już dwie żółte kartki i nie będzie mógł zagrać. Przed młodym szczecińskim obrońcą otwiera się zatem całkiem obiecująca perspektywa.

Wiodącą postacią tej reprezentacji jest jeszcze Marcin Listkowski, który w turnieju nie mógł zagrać z powodu czerwonej kartki otrzymanej w meczu poprzedniej fazy eliminacji. Bliski powołania był też Michał Walski, który wcześniej był niemal etatowym reprezentantem.

25 minut w reprezentacji młodzieżowej zagrał Sebastian Rudol. Wszedł na boisko za Tomasza Kedziorę w towarzyskim meczu z Białorusią zakończonym zwycięstwem naszej drużyny 3:0 (2:0). Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział inny zawodnik Pogoni Szczecin, Hubert Matynia.

W drużynie białoruskiej zagrało czterech piłkarzy mających za sobą występy w fazie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej w barwach Bate Borysów i Dynama Mińsk.

Reprezentacja Polski do lat 18 bierze udział w towarzyskim turnieju w Rydze. W pierwszym meczu zremisowała z Norwegią 1:1 (1:0) po golu byłego piłkarza Pogoni Szczecin, Kamila Wojtkowskiego. Na ostatni kwadrans na boisko wszedł skrzydłowy Pogoni Szczecin, Rafał Maćkowski. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ