Środa 17 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Świt z nowym sztabem szkoleniowym

Data publikacji: 2022-07-01 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-02 19:04
Piłka nożna. Świt z nowym sztabem szkoleniowym
Mariusza Kurasa widzieliśmy już w tym roku na stadionie na Skolwinie. Fot. Ryszard PAKIESER  

Od 1 lipca oficjalnie obowiązki pierwszego trenera III-ligowych piłkarzy Świtu Skolwin przejął Mariusz Kuras, który pracę z zawodnikami na boisku rozpocznie od najbliższego poniedziałku.

Wiemy również jak będzie wyglądał sztab szkoleniowy Świtu w sezonie 2022/2023. Nowym asystentem trenera, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zespołu oraz analizy, został 25-letni Mateusz Silewicz, który ostatnio z sukcesami pracował w Prawobrzeżu Szczecin. Drużyna pod jego wodzą wygrała Wojewódzką Ligę Juniorów Starszych. Jest on absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia, a w przeszłości trenował bramkarzy w Akademii Pogoni Szczecin oraz jako golkiper grał m.in. w niemieckim VfB Gramzow. Drugim asystentem pozostanie Artur Maliński, który współpracował z poprzednim trenerem oraz od lat jest związany z północnym Szczecinem. W przeszłości prowadził Świt także jako pierwszy trener i wywalczył z drużyną awans do III ligi oraz zdobył pierwszy w historii Puchar Polski ZZPN. Jako zawodnik występował w Hutniku Szczecin oraz Stali Stocznia Szczecin.

Trenerem bramkarzy pozostaje Jacek Chyła, członek zarządu klubu, były bramkarz Widzewa Łódź oraz młodzieżowej reprezentacji Polski, a także rekordzista kraju pod względem liczby meczów bez straty gola w barwach polickiego Chemika. Trener ten jest od wielu lat związany ze Świtem i odpowiada za przygotowania golkiperów, a wcześniej jako pierwszy trener awansował ze Świtem do IV ligi. Kierownikiem zespołu będzie nadal Paweł Ciesielski, który funkcję tę objął w minionym sezonie. (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Świtowiec
2022-07-02 18:52:32
Kibic nie zapominaj, że Ci ludzie pracowali za czapkę śliwek i należy im się za to szacunek, to oni jako Trenerzy doprowadzili do tego, że Świt wyszedł z tego marazmu, gdzie dziś znajdują się inne szczecińskie klubiki
Kibic
2022-07-01 22:09:04
Jaki nowy sztab?Nowy tylko trener i asystent reszta mocno trzyma się koryta i nie idzie ich oderwać .Na układy nie ma rady ,ludzie nic nie wnoszący w klub.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA