Data publikacji: 14 stycznia 2023 r. 17:01
Ostatnia aktualizacja: 07 lutego 2023 r. 17:24
Grzegorz Skwara wzmocnił sztab szkoleniowy ze Skolwina. Fot. Świt

Asystentem pierwszego trenera Piotra Klepczarka w III-ligowym Świcie Skolwin został wraz z początkiem przygotowań do wiosennych rozgrywek doskonale znany w zachodniopomorskim regionie szkoleniowiec Grzegorz Skwara, kojarzony w dużej mierze z Flotą Świnoujscie, w której prowadził ostatnio drużynę juniorów starszych w Wojewódzkiej Lidze Juniorów, a wcześniej przez wiele sezonów na boisku reprezentował wyspiarzy. W naszym województwie grał też w Kotwicy Kołobrzeg.

Ponadto nowy asystent Świtu 135 razy zagrał w polskiej ekstraklasie, w barwach Rakowa Częstochowa, Górnika Łęczna i Ruchu Chorzów, zdobywając łącznie 21 bramek. Jest wychowankiem Pogoni Blachownia, a grał też w Grecji i w Niemczech.

W sobotę na boisku przy Pomarańczowej Świt rozegrał sparing z IV-ligowym Bałtykiem Koszalin, remisując 1:1 (1:1). Prowadzenie dla gości w 10. minucie uzyskał testowany były napastnik Świtu Kamil Walków, a w 27. minucie wyrównał Gracjan Goździk. Początek spotkania należał do koszalinian, a później inicjatywę przejęli szczecinianie. Po przerwie gra była wyrównana i nieco mniej intensywna.

Świt testował dwóch 21-letnich bramkarzy: Miłosza Tysiaka z I-ligowej Sandecji Nowy Sącz oraz Szymona Matysiaka z III-ligowej Concordi Elbląg. Ten drugi pochodzi z grodu Gryfa i występował w Akademii Pogoni oraz FASE, a ponadto grał we Włoszech w Torino FC i AS Livorno. Szczeciński sztab szkoleniowy sprawdzał także umiejętności 22-letniego Adriana Bety z IV-ligowej Włocłavii Włocławek, mogącego grać w pomocy oraz na obronie. ©℗ (mij)