Piątek 16 kwietnia 2021r. 

Piłka nożna. Świt w Ustroniu Morskim

Data publikacji: 2021-02-13 16:58
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-13 16:58
Piłka nożna. Świt w Ustroniu Morskim
Fot. Szymon Kufel  

Zespół piłkarski III-ligowego Świtu Skolwin przez ostatni tydzień przebywał na zgrupowaniu w Ustroniu Morskim. Bazą podopiecznych trenera Andrzeja Tychowskiego był dobrze im znany hotel „Skal", w którym gościli także ubiegłej zimy.

Nasz czołowy III-ligowiec oprócz intensywnych treningów z wykorzystaniem boiska ze sztuczną nawierzchnią, siłowni, basenu czy też nadmorskiej plaży, rozegrał także dwa mecze kontrolne. Część zespołu, którą poprowadził drugi trener Artur Maliński udała się w środę do pobliskiego Koszalina, gdzie zmierzyła się z tamtejszą Gwardią. Świtowcy mimo, że przegrywali do przerwy 0:1, to zdołali odwrócić losy spotkania i wygrać 2:1 po bramkach Adama Ładziaka z rzutu karnego oraz Patryka Bila.

Pozostała część zespołu pod wodzą trenera Andrzeja Tychowskiego pozostała na miejscu i podjęła innego ligowego rywala - Unię Janikowo. Do przerwy nasza drużyna prowadziła 1:0 po trafieniu Shumy Nagamatsu, które poprzedziło ładne podanie otwierające od Adama Nagórskiego. Po zmianie stron do głosu doszli już przyjezdni, którzy wyrównali za sprawą bramki Gracjana Goździka. Świt mógł odpowiedzieć, jednak strzał Adama Nagórskiego z rzutu karnego obronił Gracjan Fabiszewski i rozegrane na dużej intensywności spotkanie zakończyło się remisem.

- Jesteśmy po intensywnym obozie, który odbył się w typowo zimowych warunkach, a mimo to boisko oraz inne obiekty były świetnie przygotowane. Jesteśmy też nieco zmęczeni, jednak to normalne i świadczy o dobrze przepracowanym okresie. Do wznowienia rozgrywek pozostały niespełna trzy tygodnie, a wiec pozostał czas na ostatnie szlify i odzyskanie świeżości - powiedział po obozie Paweł Krawiec, pomocnik Świtu.

Ciekawostką jest fakt, że wszystkie trzy czołowe zespoły z III-ligi, czyli Radunia Stężyca, Świt Skolwin oraz Polonia Środa Wielkopolska odbyły swoje zgrupowania na Pomorzu Zachodnim. Radunia oraz Świt skorzystały z infrastruktury w Ustroniu Morskim, a wicelider ze Środy gościł w Policach. To tylko potwierdza fakt, że w województwie zachodniopomorskim dysponujemy świetną bazą sportową, z której chętnie korzystają zespoły z całego kraju. ©℗

(mij)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ