Piłka nożna. Świt na piątkę

Data publikacji: 01 lutego 2021 r. 16:48
Ostatnia aktualizacja: 01 lutego 2021 r. 16:54

Zespół piłkarski Świtu Skolwin, który ma za sobą trzy tygodnie intensywnych przygotowań do piłkarskiej wiosny, rozegrał kolejny mecz kontrolny. Zawodnicy trenera Andrzeja Tychowskiego na dobrze przygotowanym boisku przy ul. Pomarańczowej wysoko pokonali zespół Bałtyku Koszalin, z którym rywalizują w III lidze.

ŚWIT - BAŁTYK 5:0 (4:0); 1:0 Shuma Nagamatsu (5), 2:0 Piotr Wojtasiak (12), 3:0 Adam Nagórski (14), 4:0 Paweł Krawiec (25), 5:0 Adam Nagórski (59 karny).

Wynik zawodów już na samym początku otworzył Japończyk Shuma Nagsmatsu, który wykorzystał prostopadłe podanie i posłał piłkę do siatki. Kilka minut później było już 2:0, kiedy to dośrodkowanie Adama Nagórskiego na bramkę zamienił strzałem głową Piotr Wojtasiak. Po chwili zdobywca gola wymienił kilka krótkich podań z Nagórskim i napastnik Świtu podwyższył na 3:0. W 25 minucie było już 4:0 po fantastycznym strzale z rzutu wolnego Pawła Krawca. Po zmianie stron przewaga była nadal po stronie zespołu z północnego Szczecina, a jedyną bramkę w tej części spotkania zdobył Nagórski, wykorzystując jedenastkę podyktowaną za faul na Wojtasiaku.

Teraz przed Świtem kolejny tydzień treningów w Szczecinie, który zostanie zwieńczony sobotnim sparingiem w Gorzowie z tamtejszą Wartą, a następnie w niedzielę nasza drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Ustronia Morskiego. ©℗ (mij)