Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Świt pokonał Flotę [GALERIA]

Data publikacji: 06 lipca 2024 r. 19:21
Ostatnia aktualizacja: 07 lipca 2024 r. 21:41
Piłka nożna. Świt pokonał  Flotę
Szczeciński beniaminek II ligi (w białych strojach) pokonał w sparingu III-ligową Flotę, z którą dwukrotnie mierzył się w poprzednim sezonie w bojach o ligowe punkty. Fot. Ryszard PAKIESER  

W sobotnie południe na Skolwinie odbył się piłkarski sparing, w którym beniaminek II ligi szczeciński Świt, choć pierwszy stracił bramkę, ostatecznie pokonał III-ligową Flotę Świnoujście. Do inauguracji II-ligowych bojów pozostało nam niespełna dwa tygodnie, ale to co zobaczyliśmy na stadionie przy ul. Stołczyńskiej, napełniło nas obawami przed skandalem na całą Polskę...

Piłkarski sparing: ŚWIT Skolwin - FLOTA Świnoujście 3:1 (1:1); 0:1 Bartosz Krzysztofek (19), 1:1 Maciej Koziara (39), 2:1 Grzegorz Aftyka (59), 3:1 Maciej Spychała (78).

ŚWIT: zawodnik testowany - Jędrzej Góral (46 zawodnik testowany), Rafał Remisz (46 Robert Obst), Jonatan Straus (46 Dawid Kisły), Damian Ciechanowski - Kacper Nowak (46 Dawid Kisły), Bartłomiej Kasprzak (46 zawodnik testowany), Kacper Wojdak (Maciej Spychała), Łukasz Święty (46 Grzegorz Aftyka), Maciek Koziara (46 Oskar Kalenik) - Szymon Kapelusz (46 Krzysztof Ropski)

FLOTA: Aleksion Valin - Mariusz Heldt, Hubert Lenart, Rochij Karajew, Michał Kwiecień - Michał Graczyk, Karol Ogórek, Miłosz Ortel, Bartosz Krzysztofek, Maciej Badowski - Bismarck (w trakcie meczu drużynę uzupełniło liczne grono  zawodników testowanych).

- Zakończyliśmy pierwszy tydzień bardzo intensywnych treningów pożytecznym meczem kontrolnym i wyjeżdżamy na tygodniowe zgrupowanie do Wronek, na które dojedzie dwóch interesujących młodzieżowców, bo w II lidze w każdym meczu będzie musiało grać co najmniej dwóch nastolatków - powiedział trener Świtu Piotr Klepczarek.

- Do III-ligowych rozgrywek przygotowujemy się na swoich obiektach, a  nawet na plaży, ale wszystko przebiega zgodnie z planem - powiedział trener Floty Grzegorz Skwara.

Na trybunach było sporo kibiców, którzy zajęli miejsca na zachodniej trybunie, a więc tej, wykorzystywanej w poprzednim sezonie. Nowej trybuny, czyli wschodniej, praktycznie nie było, a fundament pod nią pozostawiał sporo do życzenia. Gdyby ktoś podszedł do niej z podstawowym urządzeniem murarsko-geodezyjnym, czyli z poziomnicą, miałby spory ból głowy. Jedyne co było wykonane, to pale do ogrodzenia wokół stadionu, ale za to wykonane z jaką nadwyżką! Na trybunach, które mają mieć cztery rzędy krzesełek, boisko widać będzie jedynie z czwartego rzędu! To nie żart! To rzeczywistość z miejskiego szczecińskiego stadionu na Skolwinie.

Na ukończeniu są szatnie dla drużyny gospodarzy i gości, ale już pomieszczenia dla sędziów i obserwatorów pozostawiają sporo do życzenia. W piątek do Szczecina przyjadą przedstawiciele komisji licencyjnej PZPN, ale jeśli prace wokół stadionu na Skolwinie nie przyspieszą i to drastycznie, nie będzie zgody na rozgrywanie tam II-ligowych meczów. A inauguracyjny pojedynek II ligi szczecinian w KKS-em 1925 Kalisz ma się odbyć już w niedzielę 21 lipca o godz. 17.©℗ (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kibic 2
2024-07-07 20:56:48
mozna niby grać ale mroczek blokuje
wiking
2024-07-07 10:31:38
W Szczecinie jest stadion miejski....można grać!!!!!!!
guciu
2024-07-07 06:13:41
Świt zrobił swoje wygrał mecz z Flotą Świnoujście
Jan
2024-07-06 20:11:55
Jak się człowiek śpieszy,to się diabeł cieszy .szybko,byle jak taki będzie albo i nie stadion w Skolwinie:-)
Kibic
2024-07-06 19:36:05
Czyli jak to w Szczecinie wszystkie inwestycję do dupy i nigdy nie na czas zero kontroli i meczu może nie być:-(

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA