Piłka nożna. Świt ograł rezerwy Pogoni w hicie III ligi [GALERIA]

Data publikacji: 01 października 2023 r. 21:45
Ostatnia aktualizacja: 10 października 2023 r. 14:16
Piłka nożna. Świt ograł rezerwy Pogoni w hicie III ligi

W niedzielnym hitowym III-ligowym pojedynku pomiędzy Świtem Skolwin, a drugim zespołem szczecińskiej Pogoni, lepsi okazali się gospodarze.

ŚWIT Skolwin - POGOŃ II Szczecin 3:1 (1:1); 1:0 Jędrzej Kujawa (5), 1:1 Yadegar Rostami (31), 2:1 Łukasz Święty (68 karny), 3:1 Dominik Siwiński (86).

Już w 5. minucie bramkę dla Dumy Północy głową zdobył Jędrzej Kujawa, a asystował mu Adam Ładziak. W pierwszych 20. minutach Świt miał wyraźną przewagę, a dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystał Szymon Kapelusz. W 28. minucie Pogoń oddała pierwszy strzał, a zza szesnastego metra uderzał Olaf Korczakowski. Trzy minuty później goście wyrównali, a skutecznym wykończeniem w polu karnym popisał się Yadegar Rostami. W 41. minucie groźnie z rzutu wolnego strzelał Adam Frączczak, a w odpowiedzi Łukasz Święty próbował pokonać golkipera Pogoni - Axela Holewińskiego.

Początek drugiej połowy należał do zawodników Dumy Pomorza, którzy powinni prowadzić. Na bramkę uderzał Rostami, lecz gospodarze wybili piłkę z linii bramkowej, a dobitka Frączczaka była niecelna. Po tej sytuacji do głosu doszli skolwinianie. W 63. minucie sprytnie z rzutu z wolnego uderzał Święty. Dwie minuty później zza pola karnego strzelał Kujawa, ale ponownie lepszy był bramkarz Pogoni. Za chwilę faulowany w polu karnym Portowców był Patryk Paczuk, a rzut karny wykorzystał Święty. W 72. minucie powinno być 3:1, ale Przemysław Kędziora nie domknął akcji na tzw. długim słupku. W 78. minucie mecz został rozstrzygnięty. Po rzucie wolnym i strzale głową, wynik ustalił Dominik Siwiński. Goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale w doliczonym czasie gry, Błażej Starzycki z kilku metrów przeniósł piłkę nad bramką. Po tym spotkania Świt utrzymał pozycję lidera, a Pogoń spadła na dziesiąte miejsce.

W pozostałych meczach III ligi z udziałem zachodniopomorskich drużyn padły wyniki: Sokół Kleczew - Błękitni Stargard 0:2,  Vineta Wolin - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:1, Wikęd Luzino - Flota Świnoujście 1:3. (PR)