Piłka nożna. Świt odpadł z Pucharu Polski (akt. 1)

Data publikacji: 25 września 2024 r. 23:35
Ostatnia aktualizacja: 26 września 2024 r. 11:03
Piłka nożna. Świt odpadł z Pucharu Polski

Szczeciński beniaminek piłkarskiej II ligi w pucharowej rywalizacji musiał po dogrywce uznać wyższość III-ligowego beniaminka z Suwałk.

I runda Piłkarskiego Pucharu Polski:
Wigry Suwałki -  Świt Szczecin
3:1 (1:1, 0:0); 1:0 Kamil Zalewski (47), 1:1 Krzysztof Ropski (58), 2:1 Michał Ozga (105), 3:1 Krzysztof Cudowski (117).

Świt: 1. Przemysław Matłoka - 11. Kacper Nowak (95, 33. Dawid Kort), 23. Szymon Nowicki, 21. Krzysztof Janiszewski, 6. Jonatan Straus, 19. Dawid Kisły - 17. Bartłomiej Kasprzak, 22. Aron Stasiak (77, 13. Szymon Kapelusz), 4. Maciej Spychała (77, 14. Oskar Kalenik), 80. Grzegorz Aftyka - 9. Krzysztof Ropski (95, 18. Dawid Fornalik).

Żółte kartki: Bednarczyk, Gużewski - Nowicki.

Pierwsza połowa wyrównanego meczu zakończyła się bezbramkowo, ale wkrótce po zmianie stron gospodarze objęli prowadzenie. Po jedenastu minutach grający w wyższej lidze szczecinianie wyrównali i doszło do dogrywki, w której górą byli III-ligowcy, obejmując prowadzenie tuż przed zmianą stron, a w końcówce przypieczętowali wygraną. (mij)