piątek, 16 listopada 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Strefa kibiców przy Netto Arenie

Piłka nożna. Strefa kibiców przy Netto Arenie

Piłka nożna. Strefa kibiców przy Netto Arenie
Data publikacji: 2018-05-16 16:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-16 16:19
Wywietleń: 2177 327804

Za niespełna miesiąc na placu przed Netto Areną wystartuje piłkarska Strefa Kibica. Na telebimie o powierzchni 18 m kw jednorazowo mecze piłkarskich mistrzostw świata będzie mogło oglądać tysiąc kibiców. Na początek zaplanowano transmisje z inauguracyjnego meczu turnieju Rosja - Arabia Saudyjska (14 czerwca, godz. 17).

Miasto rozważało różne lokalizacje strefy m.in. Łasztownię, ale względów komunikacyjnych i bezpieczeństwa zdecydowano się wykorzystać teren przy ul. Szafera. Przed Netto Areną powstanie całe sportowe miasteczko.

Jego głównym elementem będzie namiot o powierzchni 1000 m kw, w którym zamontowany będzie telebim, ustawione ławy  i punkty gastronomiczne. Z uwagi na wymogi bezpieczeństwa wewnątrz namiotu jednorazowo będzie mogło przebywać maksymalnie tysiąc osób. Ilość osób będzie stale monitorowana.

- Ograniczenia dotyczą tylko samego namiotu. Na terenie wokół, gdzie dostępne będą kolejne atrakcje takich ograniczeń już nie będzie. Jeżeli zainteresowanie kibiców będzie większe niż wspomniane tysiąc osób nie wykluczmy powiększenia strefy i dostawienia kolejnego telebimu na zewnątrz - zapewnia współorganizator strefy Leopold Korytkowski z Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia.

Wokół namiotu powstaną dodatkowe atrakcje nie tylko dla kibiców m.in. piaszczyste boisko piłkarskie oraz punkty animacji przygotowane przez partnerów strefy. W planach działalności Strefy Kibica są także konkursy i turnieje w piłkarzyki stołowe.

Strefa otwierać będzie swoje podwoje godzinę przed pierwszym zaplanowanym meczem i zamykać się godzinę po spotkaniu. Czynna będzie zatem maksymalnie do godz. 24. Wstęp do Strefy Kibica będzie bezpłatny, a na jej terenie będą działały liczne punkty gastronomiczne.

Miłośnicy futbolu i piwa mogą być jednak rozczarowani. Sprzedawane tam piwo, podobnie jak na imprezach sportowych, będzie miało zawartość alkoholu maksymalnie 3,5 procent.

Przed sześcioma laty podczas piłkarskich mistrzostw Europy Strefa Kibica funkcjonowała na pl. Lotników. Nie zrobiła jednak furory, bo reprezentacja Polski odpadła z turnieju już po trzech meczach grupowych.

W 2016 roku podczas dużo bardziej udanych dla Polaków mistrzostw Europy Strefy Kibica w Szczecinie nie uruchomiono. Już wówczas planowano ją otworzyć w hali przy ul. Szafera, ale z uwagi na wysokie koszty zakupu licencji operator obiektu zrezygnował z pomysłu.©℗(woj)

Fot. R. Pakieser

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Harcerze świętowali rocznicę niepodległości
Poprzedni Następny

Sonda

Czy samorządy powinny brać pod uwagę szczepienie dziecka przy przyjmowaniu go do żłobka lub przedszkola?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy